DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU12 września 2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2. Jutro w poniedziałek zapraszamy na  nabożeństwo fatimskie i różaniec. Rozpoczęcie o  g. 20.00.

3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsc.

4. W środę  Mszą Świętą o g. 18.00  rozpocznie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII.  Prosimy z sobą przynieść indeksy.

5. W czwartek w kościele o g.18.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci Pierwszo - Komunijnych z klas III

6. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza we wtorek po wieczornej mszy świętej. Spotkanie Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej w środę po wieczornej mszy świętej. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do zaangażowania się w te grupy.

7. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny. W niedzielę o g. 11.00 będziemy modlić się za tych którzy zginęli na Syberii. I za tych którzy jeszcze żyją, a została ich garstka, oraz ich rodziny. Po Mszy św. złożymy kwiaty i oddamy im cześć przy pomniku na ul. Kościuszki.

8. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Ryszard z rodziną 500 zł, ofiarodawcy – 300 zł, Anna i Mariusz – 1.000, ofiarodawcy 400 zł, Ewa – 200 zł, Zofia – 200 zł, Barbara i Zdzisław – 1.000 zł. W minionym tygodniu zebrano – 3.600 zł.   Odejmując tę sumę od długu 50.180 zł, pozostaje do uregulowania  46.580 zł.     Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.  Dzięki waszemu wsparciu i pomocy osobistej nasza świątynia i jej otoczenie coraz bardziej zachwycają. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.  W minionym tygodniu zostały zamontowane schody przy bocznych wejściach do naszego kościoła. Na razie są przykryte folią i proszę to uszanować do momentu odbioru konserwatorskiego.

9. Szkółka Krzewów Ozdobnych PUDEŁEK zaprasza na VI  edycję jesiennego Święta – „ MAGIA JESIENI W OGRODZIE”, która trwa od 11 – 19 września. Jak co roku w weekendy zapraszamy na wspólne piknikowanie w ogrodzie przy muzyce.

10. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest   NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY, dla dzieci MAŁY GOŚĆ  a w nim specjalna zaślepka na kamerkę, a więc wszystko jak mieć  bezpieczne oko  smartfona czy laptopa.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Halina Gniotowska, + Dariusz Żołnowski.