DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     26 września 2021

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. W  poniedziałek  27 września przypada liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo – założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy – Lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – Szarytek, oraz wielu Stowarzyszeń Charytatywnych, Patrona Dzieł Miłosierdzia. Od roku 1946 w parafii posługują kapłani ze Zgromadzenia Misji. Z parafii są też powołania kapłańskie do Zgromadzenia Księży Misjonarzy jak i Sióstr Miłosierdzia. W tym dniu będziemy modlić się o nowe powołania do Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia, a także dziękować za posługę kapłanów w naszej parafii, a dla tych, którzy odeszli do Pana o szczęśliwość wieczną dla nich. Dzisiaj Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo  działające przy naszej parafii zbiera ofiary na działalność charytatywną. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

3. Również w poniedziałek Apostolat Maryjny zapraszamy na spotkanie modlitewne na plebanię o g. 16.30.

4. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu. Ks. Michał obchodzi imieniny i dlatego w najbliższą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 otoczymy  Czcigodnego Solenizanta  naszą modlitwą. Będzie to też okazja do złożenia życzeń ks. Michałowi.

5. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.30. W piątek różaniec o g. 17.30 prowadzi młodzież przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII . Dzieci tradycyjnie otrzymają obrazki, które będą naklejać na specjalne do tego celu otrzymaną planszę w pierwszych dniach różańca. Najgorliwsze dzieci otrzymają pamiątkowe nagrody.

6. W pierwszy piątek miesiąca kapłani pójdą do chorych od g. 9.00.  Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. rano od 7.30 i po południu przed nabożeństwem o g. 17.00. W pierwszy piątek miesiąca oddajemy hołd Najświętszemu Sercu Pana Jezusa . Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu o g. 8.00.

7. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

8. W pierwszą sobotę miesiąca  Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o g. 8.00. Apostolat Maryjny i Członkowie Adoracji Nocnej  modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

9. Dnia 2 października odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Iłowej. Podczas imprezy będzie prowadzona sprzedaż ciasta, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie 11-miesięcznego Miłoszka z Iłowej chorego na mukowiscydozę. Zapraszamy mieszkańców już od godziny 10 do hali sportowej przy ulicy Piaskowej po moc emocji siatkarskich i słodkości.

10. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Danuta i Andrzej-  200 zł, rodzina Nadolnych – 100 zł, rodzina Nowaków – 100 zł.   W minionym tygodniu zebrano – 400 zł.   Odejmując tę sumę od długu 45.780 zł, pozostaje do uregulowania  45.380 zł.     Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

11. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: jest   NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Arkadiusz Banasiak.