DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      17 października 2021

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

3. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

4. Październik to miesiąc różańca. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o g. 17.30. Dzieci spotykają się na różańcu  i prowadzą w poniedziałek : przedszkolaki, klasa I, II i III we wtorek -  Liturgiczna Służba Ołtarza, w środę -  Wincentyńska Młodzież Maryjna, w czwartek klasa IV,V,VI, w piątek klasa VII i VIII. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. U ministrantów   można zabrać ze sobą formularze na tegoroczne wypominki. Formularz są także na stoliku pod chórem. Już tradycyjnie mniejsza kartka jest na wpisanie zmarłych na Mszę św. zbiorową 2 listopada o g. 15.00. Tutaj prosimy  nie wymieniać imion tylko o wpisanie zmarłych np. z rodz. Kowalskich, Nowaków itd. Natomiast na większych kartkach wymieniamy imiona, czy nazwiska w mianowniku. Ofiary złożone z racji wypominek będą przeznaczone na remont kościoła a także na opłatę powinności wobec instytucji.

6. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Stanisław – 200 zł, ofiarodawca – 600 zł, Rozalia – 200 zł, ofiarodawcy 200 zł, Maria i Józef Kwolek – 1.000 zł, ofiarodawcy 200 zł, Gajewski – 500 zł, Stefania – 200 zł.   W minionym tygodniu zebrano – 3.100,-  zł.   Odejmując tę sumę od długu 39.680 zł, pozostaje do uregulowania 36.580 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

7. Na kościele Matki Bożej Niepokalanej w Czernej trwają prace remontowe dachu – naprawa więźby, ocieplenie i nowa dachówka, a także remont części blacharskiej i krzyża wieży.

8. W przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o g. 11.00 będziemy modlić się w intencji ks. Proboszcza, który będzie przeżywał swój dzień imienin. Serdecznie zapraszamy.

9. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest NIEDZIELA I GOŚĆ NIEDZIELNY.

10. W minionym tygodniu  do wieczności odeszli: + Władysław Gajewski ,+ Grzegorz Schmidt i +Danuta Czerwińska – Filik