TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   14 listopada 2021

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych. Dzisiaj też zbieramy ofiary do puszek na potrzeby kościoła prześladowanego

3. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  W tym dniu obchodzimy Odpust związany z tytułem parafialnego kościoła. Główną Uroczystą Msze św. Odpustową będziemy przeżywać o g. 11.00.  Sumę odpustową i kazanie wygłosi nasz rodak Ks. Romuald Paszczuk. Obecnie proboszcz parafii w Żmigrodzie. Ten rok dla ks. Romualda jest także rokiem przeżywania jubileuszu kapłańskiego. To już minęło 25 lat  kiedy ks. Romuald  w swojej rodzinnej parafii, w tym kościele odprawiał  Mszę św. Prymicyjną. Dlatego też Czcigodnemu Jubilatowi wyrazimy wdzięczność za jego lata posługi kapłańskiej poprzez naszą modlitwę i życzenia. Już jest w tradycji, że tace z Mszy św. w tę niedzielę przeznaczona są na potrzeby Seminarium Diecezjalnego w Paradyżu w ich Patronalne święto – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

4. W każdą sobotę w godz. od 9.00 – 12.00 jest możliwość zaszczepienia się drugą i trzecią dawką przeciw Covid -19 przy Sali gimnastycznej przy ul. Bp Wilchelma Pluty.

5. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: ofiarodawca – 200 zł, Stanisława i Józef – 200 zł, Bronisława Tereszczyn – 100 zł, Helena – 100 zł. W minionym tygodniu zebrano –  600,-  zł. Odejmując tę sumę od długu  25.700 zł,  pozostaje do uregulowania  25.100 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

6. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.

7. W minionym tygodniu  do wieczności odeszli: + Kazimierz  Bareła, i  + Władysław Galik