CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU     19 grudnia 2021

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 17.00. W tym tygodniu zapraszamy na wspólnotowe msze święte  bierzmowanych  w środę kl. 7 i w czwartek kl. 8 na g. 17.00.

3. W czwartek po mszy świętej roratniej będzie można  zabrać do domów ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE. Prosimy z sobą przynieść  lampiony lub znicze, by w wygodny sposób donieść  ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE do domu.

4. Poświęcone  Opłatki  można nabyć pod chórem u Pań ze Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Złożone przez Was ofiary przeznaczamy na pokrycie długu remontu kościoła.

5. Spowiedź święta przed świętami w naszej parafii będzie  w najbliższą środę 22. grudnia – rano  od  g. 7.00 – 8.00 i po południu od 15.00 – 17.00. Będzie spowiadać sześciu zaproszonych księży. Zorganizujcie tak zajęcia, by wykorzystać ten czas przeznaczony w parafii na spowiedź św. Na filiach spowiedź św. będzie 21.12.21 – wtorek w Czernej od g. 15.30 i  23.12.21 –  czwartek w Borowem  od g. 15.30.

6. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

7. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą  zwaną Pasterką  g. 20.00 i 22.00. Natomiast na filiach o g. 19.00 w Borowem i o g. 21.00 w Czernej.  Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego będą o godz. 9.00; 11.00 ; 13.00; 17.00 w małym kościele. Nie będzie Mszy św. o g. 7.30. Na filiach o g. 10.00 w Czernej i 12.00 w Borowem.

8. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku.

9. Niestety i w tym roku nie odwiedzimy Was w domach z modlitwą i błogosławieństwem, a także śpiewaną kolędą w ramach tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Jest jednak możliwość zaprosić kapłana na modlitwę i poświęcenie nowego domu, czy mieszkania indywidualnie. Tak jak w ubiegłym roku nasze kolędowanie, modlitwa  i prośba o błogosławieństwo dla domu przybierze bardziej wspólnotową formę. Otóż, tak jak chodziliśmy po kolędzie wyznaczonymi ulicami w danym dniu, tak będziemy zapraszać Was na Msze św. o g. 17.00 również wyznaczonymi ulicami. Każdy uczestnik otrzyma po Mszy św., poświęconą wodę przygotowaną w specjalnych słoiczkach na poświęcenie domu i mieszkania, a także propozycję wspólnej modlitwy w intencji rodziny i błogosławieństwo na specjalnie przygotowanych w naszej parafii folderach, uwzględniających również rozpoczęcie NOWENNY i naszej modlitwy do Matki Bożej od Cudownego Medalika. Zdajemy sobie sprawę, że może nie wszystkim pasować wyznaczony dzień, ale każdy kto tylko pragnie błogosławieństwa dla swojego domu będzie mógł to uczynić w dogodnym dniu dla siebie. Bardzo proszę,  byście pamiętali w takiej chwili  o sąsiadach, którzy chorują, cierpią, osobach starszych, samotnych, którzy nie będą mogli dotrzeć na naszą modlitwę za rodziny, by  zabrać im wodę święconą i błogosławieństwo.

10. W minionym tygodniu na remont kościoła i spłacenie długu ofiary złożyli: Michał – 200 zł, Rodzina Jackowskich – 600 zł, ofiarodawca – 100 zł, Weronika - 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 300 zł, ofiarodawca – 500 zł, Teresa i Bernard – 200 zł.  W minionym tygodniu zebrano – 2.200,-  zł. Odejmując tę sumę od długu  15.950 zł,  pozostaje do uregulowania  13.750 zł. Dziękuję za dotychczasowe Wasze wsparcie remontu. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.

11. Prasę katolicką można nabyć przed kościołem u ministrantów.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.

12. W minionym tygodniu  do wieczności odeszli: + Edward Dębicki, + Stanisław Nadolny, + Jan Jeleń