CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU      24 grudnia 2023

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Po Mszy św. można odpalić i zabrać do domów ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE POKOJU. Pod chórem można nabyć poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny. Złożone przez Was ofiary przeznaczamy na pokrycie długu remontu kościoła.
  2. Jak co roku Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo na miarę możliwości finansowych z zebranych ofiar od Was parafian przygotowało paczki świąteczne dla potrzebujących takiej pomocy. Dziękuję bardzo za zaangażowanie i przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla samotnych osób.
  3. Po południu zasiądziemy do wigilijnego stołu. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  4. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. W tym roku podobnie jak w ubiegłych latach będzie możliwość wyboru godzin przeżywania Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą  zwaną Pasterką  g. 20.00 i 22.00.  Pasterki na filiach: o g. 19.00 w Borowem i o g. 21.00 w Czernej.  Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego będą o godz. 9.00; 11.00 ; 13.00; 17.00 w małym kościele. Nie będzie Mszy św. o g. 7.30. Na filiach będą Msze św. jak w niedziele i święta: o g. 10.00 w Czernej i 12.00 w Borowem.
  5. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Zarząd Banku Spółdzielczego z Iłowej – 3.000, Zofia i Andrzej Stasiun – 100 zł, ofiarodawca – 300 zł, ofiarodawczyni – 200 zł, ofiarodawca – 1.300, ofiarodawca – 1.000, ofiarodawczyni – 10.000, W sumie w minionym tygodniu zebraliśmy 15.900 zł. Odliczając tę kwotę od długu (- 26.315) zł – pozostaje dług (– 10. 415) zł. Z ofiarowanych dotychczas przez Was pieniędzy został zapłacony projekt wykonawczy i uzgodnienia na drogę wokół kościoła – koszt 28.000. Następnie został wykonany nowy krzyż misyjny – koszty materiałów 3.800 zł. Nad wejściem głównym w części portalu został wykonany przez prof. Karola Badynę i odlany w mosiądzu –„Twarz Chrystusa cierpiącego w koronie cierniowej”, a nad bocznym wejściem herb Zgromadzenia księży Misjonarzy z hasłem przewodnim „Evangelizare pauperibus misit me” – Ewangelię głosić ubogim posłał mnie Pan. Projekt i wykonanie prof. Karol Badyna z Krakowa – to 10.000 zł. Wkład własny do remontu elewacji wieży – 10.960 zł. i wkład własny restauracji głosów językowych do organów - 2.750 zł. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza Waszą hojność. Bóg zapłać.
  6. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY z audiobookiem – 15 zł, i tygodnik NIEDZIELA z kalendarzem – 12 zł .
  7. Spełnijmy prośbę ofiarodawczyni i pomódlmy się w intencji o szczęśliwe rozwiązanie trudnej sprawy – Pod Twoją obronę…