NIEDZIELA WIELKANOCNA    31.03.2024

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy. Kapłani pracujący w parafii.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywaliśmy Święte Triduum Paschalne. Kapłanom, którzy przewodniczyli  uroczystościom,  kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Panu kościelnemu, panu organiście, Pani sprzątającej kościół, oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, i przystroili go kwiatami. Dziękuję Służbie kościelnej SEPER FIDELIS,  Strażakom,  Służbie Liturgicznej Ołtarza , Młodzieży Wincentyńskiej. Pani Grażynie jak i Panom ze Służby Semper Fidelis za uporządkowanie terenu wokół Pomnika św. Jana Pawła II i terenu wokół kościoła. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w niedziele. Taca przeznaczona jest na KUL.
  3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu podczas Mszy św. o g. 11.00 będziemy dziękować Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II, a także wspominać mijającą 2 kwietnia 19 lat temu rocznicę Jego śmierci. Po Mszy św. udamy się pod Pomnik św. Jana Pawła II by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Jest też to dzień ustanowienia Niedzieli Miłosierdzia Bożego przez Jana Pawła II. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu. W tę niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  5. Również w tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata.
  6. Chorych i starszych kapłani odwiedzili tuż przed świętami, dlatego tym razem nie będzie odwiedzin. W pierwszą sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się podczas Mszy św. o g. 8.00 o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.
  7. W najbliższy piątek w Oktawie Wielkanocy – nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  8. W minionym tygodniu  na remont kościoła ofiary złożyli:  - darczyńca – 200 zł, Ula Kaczorek – 100 zł, ofiarodawca 200 zł. W minionym tygodniu zebraliśmy  500 zł. Doliczając tę kwotę do 4.700 zł. mamy bilans dodatni w wysokości 5.200 zł. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza Waszą hojność. Bóg zapłać. Dziękuję Panu Jankowi Krężlowi za zamontowanie specjalnej lampy nad wejściem głównym do kościoła, by oświetlić płaskorzeźbę twarzy Chrystusa Cierpiącego.
  9. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA, I GOŚĆ NIEDZIELNY.
  10. W minionym tygodniu zmarła: +  Arleta Burczak.