TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        30.06.2024

1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
  2. Dzisiaj kończymy nabożeństwa czerwcowe.
  3. W tym tygodniu pierwszy wtorek miesiąca. Już tradycyjnie podczas Mszy św. o g. 18.00 modlimy się w intencji  zmarłych wymienianych w wypominkach. Wypominki można składać w zakrystii przed Mszą św.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św.
  5. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w I piątek o godz.8.00 i po niej nabożeństwo.
  6. W  I sobotę o g. 8.00 w czasie Mszy św. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.
  7. Przez okres wakacji nie ma Mszy św. o g. 13.00 w niedziele.
  8. Są już wakacje. Odpoczywajmy i korzystajmy z wczasów, obozów, pielgrzymek, wycieczek po chrześcijańsku. Zwróćmy uwagę na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św. Wakacje nie zwalniają z obowiązku obecności na Mszy św. niedzielnej. Nie uczestnicząc we Mszy św. niedzielnej popełniamy grzech ciężki i z zaniedbania z tego obowiązku należy się spowiadać. Nie z tego, że nie chodziłem do kościoła tylko w niedzielę nie byłem na Mszy św. Mogłeś, mogłaś opuścić jeden raz, ale może 10 razy. I tu należy podać liczbę swojej nieobecności. Z nieobecności zwalnia choroba, złe samopoczucie, czy inne zaskakujące okoliczności nie pozwalające w sposób fizyczny być obecnym. Dla chorych i starszych są transmisje Mszy św. w telewizji, czy w radiu.
  9. Bardzo prosimy rodziców, by przypominali swoim dzieciom o comiesięcznej spowiedzi św. W ten sposób wypracowuje się wrażliwość sumienia i walkę o wartości kształtujące wnętrze człowieka. Dzieci były u I Komunii św., swoją Rocznicę Komunii św. przeżywały dzieci, które ukończyły 4 klasę i nic nie zwalnia ich od tego by przeżywały spotkania z Panem Jezusem przez pracę nad sobą. Jeżeli rodzice proszą o chrzest dziecka, by weszło na drogę prowadzącą do Boga, a także do wspólnoty Kościoła, ponoszą w dalszym ciągu całą odpowiedzialność przed Bogiem o kształtowanie wiary i sumienia swoich dzieci. W tym większy popadasz grzech, gdy dziecko wypchniesz na Mszę św. a sam, czy sama nie uczestniczysz. Dobry przykład matki, ojca kształtuje wiarę i sumienia dzieci. Jeżeli tego nie ma. To już jest pogaństwo. Tu nie ma takiego usprawiedliwienia, że wierzę w Boga, ale nie modlę się i nie chodzę na Mszę św., nie spowiadam się, bo poprzez chrzest należysz do wspólnoty Kościoła, wspólnoty parafialnej. I taki jest Kościół i wspólnota jaki ty jesteś. I taki jest ten Kościół i wspólnota – pokaleczony Twoim zaniedbaniem. Okazja do spowiedzi św. jest zawsze pół godziny przed Mszą św.
  10. W tym tygodniu ministranci i lektorzy wyjeżdżają z ks. Jarosławem do Piekar pod Krakowem na spotkanie ministrantów z parafii wncentyńskich z całej Polski i rozgrywki o Puchar Wizytatora Polskiej Prowincji Księży Misjonarzy.
  11. W Borowem wykonany został remont elewacji kościoła i malowanie wewnątrz. Naprawa i uszczelnienie wieży, oraz malowanie pokrycia wykonanego z blachy. Następnie malowanie wnętrza kościoła. Bardzo dziękuję firmie konserwatorskiej – malarskiej z Częstochowy. Już nie pierwszy raz, bo wcześniej w dwóch naszych kościołach ta firma pokazała pełen profesjonalizm i tempo pracy od g. 6.00 – 21.00. Dziękuję bardzo Panu Jankowi Krężel i zięciowi Grzegorzowi za wykonanie ogromu prac elektrycznych przez wykonanie nowych punktów potrzebnych do właściwego korzystania z energii elektrycznej dla funkcjonowania obiektu. Była tez potrzebna firma ślusarska. Dziękuję Panom z Pieńska za wykonanie właściwej metalowej konstrukcji  dla ołtarza. Koszt wszystkich prac to 85.800.
  12. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Józef i Stanisława – 200 zł. ofiarodawca – 100 zł, Łucja – 150 zł. W minionym tygodniu zebraliśmy  450 zł. Doliczając tę kwotę do 3.350 zł. mamy bilans dodatni w wysokości 3.800  zł. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza Waszą hojność. Bóg zapłać. Wykonaliśmy pracę szlifowania i polerowania posadzki w prezbiterium i zakrystii. W roku 1988 zostały te miejsca pokryte marmurem z Morawicy. Były to inne czasy i materiał otrzymany nie był doskonały. Dzięki postępom technicznym można było wykonać te prace dzisiaj. Przez pięć dni od wczesnych godzin rannych do późnych nocnych prace wykonywało 3 panów z firmy z okolic Warszawy specjalizujących się w tych pracach. Koszt tych prac to 18.300 zł. Dzięki Waszym ofiarom w całości zapłaciliśmy za pracę.  Niedługo rozpoczniemy poważniejsze remonty i tu będą potrzebne środki na wkład własny parafii. Jakiej wielkości będzie to suma będziemy wiedzieć po zakończeniu inwestycji i wystawieniu faktury.
  13. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY i  tygodnik NIEDZIELA.
  14. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Marek Wrotniak, + Roman Kancelarczyk. Prośmy o miłosierdzie Boże dla nich...