PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     14 lipca  2024

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
  2. W niedzielę za dwa tygodnie - 28 lipca po Mszach św. z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych będzie błogosławienie pojazdów mechanicznych.
  3. Katecheza przedmałżeńska – w sobotę i niedzielę odbędzie się 7 i 8 września w  Zapisy w dniu rozpoczęcia. Szczegóły są umieszczone na stronie internetowej parafii w Przewozie.
  4. W Borowem wykonany został remont elewacji kościoła i malowanie wewnątrz. Naprawa i uszczelnienie wieży, oraz malowanie pokrycia wykonanego z blachy. Następnie malowanie wnętrza kościoła. Bardzo dziękuję firmie konserwatorskiej – malarskiej z Częstochowy. Już nie pierwszy raz, bo wcześniej w dwóch naszych kościołach ta firma pokazała pełen profesjonalizm i tempo pracy od g. 6.00 – 21.00. Dziękuję bardzo Panu Jankowi Krężel i zięciowi Grzegorzowi za wykonanie ogromu prac elektrycznych przez wykonanie nowych punktów potrzebnych do właściwego korzystania z energii elektrycznej dla funkcjonowania obiektu. Była tez potrzebna firma ślusarska. Dziękuję Panom z Pieńska za wykonanie właściwej metalowej konstrukcji  dla ołtarza. Koszt wszystkich prac to 85.800. Bardzo dziękuje FIRMIE INTRA za ufundowanie wszystkich prac elektrycznych przy kościele w Borowem łącznie z pomiarami elektrycznymi na kwotę 5.888 zł. Dziękujemy bardzo za wsparcie tej inwestycji.
  5. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 100 zł i Stanisława – 300 zł. minionym tygodniu zebraliśmy  300 zł. Doliczając tę kwotę do 3.900 zł. mamy bilans dodatni w wysokości 4.300  zł. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza Waszą hojność. Bóg zapłać. Niedługo rozpoczniemy poważniejsze remonty i tu będą potrzebne środki na wkład własny parafii. Jakiej wielkości będzie to suma będziemy wiedzieć po zakończeniu inwestycji i wystawieniu faktury.
  6. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY i  tygodnik NIEDZIELA. Dla najmłodszych najnowszy numer wakacyjnego wydania  "Małego Gościa" A w nim jak dojść na szczyt oraz plakat z reprezentacją Polski.
  7. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: + Jerzy Gajda.

Ks Tadeusz Lubiatowski CM