TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

14 grudnia 2014

1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

2. W środę rozpoczynamy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie nas do Świąt Bożego Narodzenia.

3. Poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny można otrzymać w zakrystii. Złożone  przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na remont kościoła, natomiast świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzane są pod chórem – małe w cenie 5 zł.

4. W sobotę  20 grudnia w godzinach  od 15.00 – 17.00 będzie okazja do spowiedzi przedświątecznej. Proszę skorzystać z tej okazji, gdyż w niedzielę za tydzień i w dni przed świętami o tę spowiedź będzie trudniej.

5. W najbliższa sobotę 20 grudnia o g. 16.00 na plebani Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo  organizuje WIGILIĘ dla osób samotnych. Serdecznie zapraszamy.

6. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 100 zł, Zofia – 100 zł, Maria i Anna 200 zł, Janina i Józef – 500 zł. W minionym tygodniu  zebraliśmy – 900 zł i tę kwotę odliczamy od długu 53.620 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 52.720 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

7. Zachęcamy  do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia: „Gość Niedzielny”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Leokadia Mielcarek.  Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.