CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU1 LUTEGO 2015

1. Dziś – czwarta niedziela w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.

2. Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00. Na filiach o g. 16.00.  Podczas Mszy Świętych  jest poświecenie gromnic. Pamiętajcie o odpowiednim zabezpieczeniu świec przed woskiem. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.

3. We wtorek podczas Mszy św. wieczornej modlimy się za zmarłych zapisanych w wypominkachwypominki można składać w zakrystii.  W środę o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz.7.30 i 16.30. W  pierwszy czwartek miesiąca spowiedź święta dla młodzieży z klas I-ych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania  godzinie 16.30 a po niej wspólna Msza święta. W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w piątek o godz. 8.00 i 17.00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta dla młodzieży klas II-ich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o g. 16.30, a po niej wspólna Msza św.  Wyjazd kapłanów do chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 8.00. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla Żywego Różańca.

5. Za tydzień o g. 11.00 będziemy modlić się w intencji SYBIRAKÓW. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na potrzeby hospicjów w diecezji.

6. STOWARZYSZENIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „PIEKNI ŻYCIEM” zaprasza osoby starsze, chore, niepełnosprawne w sobotę 7 lutego 2015 o g. 14.00 na Mszę św., która zostanie odprawiona w intencji chorych i cierpiących w kościele „Chrystusa Króla”. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy stole na plebani.

7. Zakończyliśmy wizytację duszpasterską parafii zwaną popularnie kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary.

8. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli:

Maria Zator – 400 zł, Władysława 100 zł, ofiarodawca – 400 zł, Ewa i Robert – 100 zł, ofiarodawca 50 zł.   W minionym tygodniu  zebraliśmy 1050 zł i tę kwotę odliczamy od długu 39.800 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 38.750 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik katolicki – Gościa Niedzielnego z płytą DVD zawierającą film o św. Teresie od Jezusa.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Krystyna Sołtys. Jej dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu… Dobry Jezu…