PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU   - 8 lutego 2015

1. W środę  będziemy przeżywać wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Uprzedzając ten dzień w wczoraj o g. 14.00 było nabożeństwo dla chorych  z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz spotkanie przy stole na plebanii. Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika–  w środę o godz. 17.00.

2. W sobotę – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Walentego, patrona osób chorych psychicznie i zakochanych. Starajmy się pamiętać o nich w modlitwie i codziennym postępowaniu nacechowanym życzliwością.

3. Dzisiejsza zbiórka do puszek przed Kościołem  jest przeznaczona na pomoc hospicjom w naszej  diecezji.

4. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: Danuta – 200 zł, Olga i Henryk Kolenda – 200 zł, Krystyna i Antoni – 200 zł, Maria – 200 zł, Ofiarodawca – 200 zł, Władysława i Józef 150 zł, Mieczysław i Krystyna – 100 zł, ofiarodawca 100 zł, Krystyna i Mirosław – 300 zł, Stanisława – 100 zł, Józefa i Zenon – 100 zł, Teresa – 100 zł, Kazimiera i Jan – 200 zł.   W minionym tygodniu  zebraliśmy 2150 zł i tę kwotę odliczamy od długu 38.750 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 36.600 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny.

6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Zdzisława Golińska.

Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu… Dobry Jezu…