SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  15 lutego 2015

1. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele oraz  czas Komunii Świętej wielkanocnej. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 8.00, 17.00 i 19.00. W Borowem i Czernej o g. 16.00.  Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na Dom Księży Emerytów.

2. W Środę Popielcowąobowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

3. W piątki Wielkiego PostuDroga Krzyżowa  o godz. 16.30, dla młodzieży szczególnie kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00.

4. W niedziele Wielkiego Postuo godz. 16.00Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym w kościele Chrystusa Króla, a o g. 17.00 Msza Święta w małym kościele. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

5. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: Mieczysław – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Danuta i Ryszard Olbrot – 500 zł, ofiarodawca – 200 zł, Róża św. Elżbiety – 600 zł,  W minionym tygodniu  zebraliśmy 1500 zł i tę kwotę odliczamy od długu 36.600 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 35.100 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik katolicki - Gość Niedzielny.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Roman Koseła.Jego dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu… Dobry Jezu…