DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       1 marca 2015

1. Dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego.  Modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek przed kościołem.

2. We wtorek podczas Mszy św. Wieczornej modlimy się za zmarłych wypominanych w tegorocznych wypominkach. Wypominki można składać przed Mszą św. w zakrystii.

3. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika o godz. 17.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie solenizantów i solenizantki oraz młodzież i dzieci.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni spowiedź święta rano od 7.30 oraz wieczorem od 16.30 Spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek o godzinie 18.30 a po niej droga krzyżowa. Msza święta dla kandydatów do bierzmowania w czwartek o godzinie 17.00 podczas której modlimy się o dobre i liczne powołania do kapłaństwa.  Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w pierwszy piątek o godz. 8.00 i 17.00.  Ks. Proboszcz i ks. Marek odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Natomiast Ks. Mariusz tydzień później 13 marca od godz. 9.00. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny– w sobotę o godz. 8.00. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników, a członkowie Żywego Różańca mają zmianę tajemnic różańcowych.

5. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości.

6.  Przedstawiciele Stowarzyszenia Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo rozprowadzają pod chórem  paschaliki  wielkanocne. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom będącym w potrzebie. Również  pod chórem wystawione są kosze na żywność i środki czystości dla potrzebujących. Zarówno żywność jak i środki czystości zostaną przekazane potrzebującym przed świętami wielkanocnymi.

7. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa  o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.00 – szczególnie młodzieży gimnazjalnej i przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym w kościele Chrystusa Króla, a o g. 17.00 Msza Święta w małym kościele.

8. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiarę złożył:  ofiarodawca – 100 zł i tę kwotę odliczamy od długu 33.900 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 33.800 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik katolicki:  Gość Niedzielny. Dla najmłodszych Mały Gość