PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU          22 marca 2015

1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.

2. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiejpodczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie palm podczas każdej mszy świętej. Uroczyste wejście na rozpoczęcie Mszy Świętej o godzinie 13.00. Dzieci z palmami gromadzą się przed Mszą św. o g. 13.00 na zewnątrz Kościoła  przy drzwiach zakrystii.  Wieczorem o g. 20.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta– ul. Piastowską, Poniatowskiego i Żagańską do małego kościoła. Przynieście ze sobą znicze, które można będzie pozostawić pod Krzyżami, czy Pomnikiem św. Jana Pawła II.

4. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną z okazji zbliżającego się pierwszego piątku miesiąca i nadchodzących świąt wielkanocnych w najbliższy  piątek o godz. 9.00.

5. Przedstawiciele Stowarzyszenia Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo rozprowadzają pod chórem  paschaliki  wielkanocne w cenie 7 zł. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom będącym w potrzebie. Również  pod chórem wystawione są kosze na żywność i środki czystości dla potrzebujących. Zarówno żywność jak i środki czystości zostaną przekazane potrzebującym przed świętami wielkanocnymi.

6. W piątek  Droga Krzyżowa  o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.00 – szczególnie młodzieży gimnazjalnej i przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.  W niedziele – Gorzkie Żale w kościele Chrystusa Króla o g. 16.00, a  o g. 17.00 Msza Święta  w małym kościele.

7. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiarę złożyli:  ofiarodawca – 100 zł, Mari – 100 zł, Gizela – 100 zł, Wanda 50 zł, Edward i Helena Sieniawscy – 100 zł. W minionym tygodniu zebrano w sumie 450 zł i tę kwotę odliczamy od długu 31.700 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 31.250 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik katolicki:  Gość Niedzielny a dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.

9. Ogłoszenie społeczne! Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej zaprasza wszystkich uczniów III klas Gimnazjum wraz z Rodzicami – 25 marca 2015 (środa) na g. 10.00 na DZIEŃ OTWARTY.