NIEDZIELA WIELKANOCNA      5 kwietnia 2015

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1.Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, po hebrajsku „Hallelujah”, co w tłumaczeniu na język polski: „Chwalmy Pana”. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć!  Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia. Tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość. Niech te dni będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „Alleluja – Jezus żyje”.

3. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00. 13.00 i 18.00 (w małym kościele). Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy, a zwłaszcza za opuszczone Msze Święte w niedziele i święta obowiązkowe, oraz za brak należytego skupienia podczas liturgii.  Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby KUL i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

4. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika.

5. W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.

6. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W dniu tym wniesiemy uroczyście do naszego kościoła Relikwie św. Jana Pawła II – przekazane naszej parafii przez Kard. Stanisława Dziwisza.  Relikwiarz ufundowali jako wotum dziękczynienia za dar 60-ciu  lat pożycia małżeńskiego,  państwo Michał i Jadwiga Magierowscy. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 71. Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną  CARITAS naszej diecezji.

7. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiarę złożyli: Róża Matki Bożej Różańcowej 200 zł, Helena i Leopold 100 zł, Wanda z rodziną 200 zł, Teresa i Bernard Kozdęba 200 zł, Ofiarodawca 100 zł. W minionym tygodniu zebrano w sumie 800 zł i tę kwotę odliczamy od długu 29.950 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 29.150 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Po konserwacji na stałe powróciła barokowa chrzcielnica. Koszt prac to 9.840 zł. Połowę, czyli 4,920 zł. na te prace przekazało z funduszu na zabytki Starostwo Powiatowe w Żaganiu. Druga część, czyli 4,920 zł pozostaje do pokrycia przez ofiarodawców.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik katolicki:  Gość Niedzielny.

obraz_023-001.jpg - 119.52 KB