DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         7 czerwca 2015

1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży.

2. Bóg zapłać za budowę ołtarzy i dekoracje domów na trasie procesji. Msze św. w intencji rodzin budujących ołtarze i ofiarodawców będą odprawione w następujących terminach:  I ołtarz – 08.06.2015 o g. 18,00; II ołtarz – 09.06.2015 o g. 18,00; III ołtarz – 10.06.2015 o g. 17.00; IV ołtarz – 11.06.2015 o g. 18.00; Msza św. za + Stanisławę Mytnik od rodzin budujących IV ołtarz   będzie 16.06.2015 o g. 8.00.  Bardzo proszę o dekorację domów, ulic na czas nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego i naszych rekolekcji. Można  jeszcze zakupić  materiały do dekoracji pod chórem, a we wtorek od 16.00 – 18.00  w bibliotece na plebani.

3. Od poniedziałku do piątku  w  „oktawie” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa uczestniczymy w procesji eucharystycznej po Mszy Świętej  o godz. 18.00. Jedynie w środę o g. 16.30 witamy obraz Jezusa Miłosiernegoprzy kościele. Msza św. o g. 17.00a po Mszy św. procesja wokół kościoła. W czwartek po Mszy Świętej  o g. 18.00 i  procesjibłogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

4. W piątekuroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte o godz. 7.30w małym kościele, a następne w kościele Chrystusa Króla- proszę  uwagę te rodziny, które zamawiały wcześniej  intencje – o g. 9.00; 11.00; 18.00. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

5. W sobotę z racji rekolekcji wieczorna Msza św. o g. 18.00 będzie w kościele Chrystusa Króla.

6. W środę 10 czerwca rozpoczynają się rekolekcje z racji peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego. I tak : o g. 8.00 – Msza św. i nauka dla starszych; o g. 9.00 dla dzieci; o g. 11.00 dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Po południu o g. 16.30  gromadzimy się przed kościołem - w oczekiwaniu na obraz – modlimy się  Koronką do Miłosierdzia Bożego. O g. 17.00przywitanie obrazu i Msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców, dzieci rocznicowych i ich rodziców, młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i rodziców, a także pozostałych parafian i grup parafialnych. O g. 19.00 – 20.00 – adoracja dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. O g. 20.00 – 21.00 – adoruje Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji. O g. 21.00 Apel dla wszystkich. Z modlitwa przychodzą rodzice młodzieży przygotowującej się do bierzmowania jak i rodzice dzieci komunijnych i rocznicowych.  Plan rekolekcji i peregrynacji otrzymaliście wydrukowany na kartkach. Można, go otrzymać jeszcze przy wyjściu z kościoła. Proszę Różę św. Elżbiety, którą omyłkowo pominęliśmy w planie na adorację w czwartek, piątek i w sobotę na g. 17.00.

7. W niedziele ostatni dzień rekolekcji i  pożegnanie obrazu Jezusa Miłosiernego. Główna uroczystość połączona z odpustem parafialnym będzie o g. 11.00. Po Mszy św. udamy się w procesji do małego kościoła i tam nastąpi moment pożegnania.  Na tę uroczystość zapraszam poczty sztandarowe, proszę Mamy dzieci komunijnych i rocznicowych do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej,  Ojców do niesienia relikwii św. Jana Pawła II.  Dzieci komunijne otrzymają w ten dzień świece pamiątkowe przypominające przesłanie tegorocznej Pierwszej Komunii św.  Ponieważ dzieci będą sypać kwiatki i nieść proporce bardzo proszę, by świece w czasie procesji niosły osoby towarzyszące. W czasie procesji towarzyszyć bedzie Miejska Orkiestra Dęta.

8. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i kolejny dzień fatimski w naszej parafii.  O g. 21.00 – procesja fatimska i apel.Proszę, by figurę podjęły  Członkinie Żywego Różańca, natomiast Relikwie św. Jana Pawła II i Obraz Jezusa Miłosiernego – mężczyźni.

9. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiarę złożyli:  ofiarodawca – 200 zł, rodziny przypisane do I ołtarza – 870, ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł. W minionym tygodniu zebrano w sumie 1570 zł i tę kwotę odliczamy od długu 23.650 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 22.080 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Po konserwacji na stałe powróciła barokowa chrzcielnica. Koszt prac to 9.840 zł.  Połowę, czyli 4,920 zł. na te prace przekazało z funduszu na zabytki Starostwo Powiatowe w Żaganiu. Druga część, czyli 4,920 zł pozostaje do pokrycia przez ofiarodawców. W minionym tygodniu na chrzcielnicę ofiary złożyli – ofiarodawca – 1000 zł, Eugenia i Józef – 150 zł, ofiarodawca – 250 zł, Rodzice dzieci przeżywających pierwszą rocznicę komunii św. – 1050 zł.  Obecnie pozostaje dług  1970 zł. Bóg zapłać za ofiary na chrzcielnicę.