PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     5 lutego 2017

1. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

2. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.  STOWARZYSZENIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „PIĘKNI ŻYCIEM” organizuje Święto „ŚWIATŁA”i zaprasza osoby starsze, chore, niepełnosprawne w sobotę 11 lutego 2017 o g. 14.00 na Mszę św., która zostanie odprawiona w intencji chorych i cierpiących. Podczas nabożeństwa zostanie udzielony sakrament chorych.  Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy stole na plebani.  Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

3. Podobnie jak w ubiegłych latach Panie ze Stowarzyszenia Miłosierdzia  św. Wincentego a Paulo od 14 lutego, we wtorki - od g. 16.00  w bibliotece na plebani będą pomagać wypełniać  rozliczenia PIT osobom starszym.

4. Z racji roku jubileuszowego – 400 lat charyzmatu św. Wincentego a Paulo nasze misjonarskie wydawnictwo wydało szereg pozycji, które można nabyć pod chórem:

1. "Głosić dobrą nowinę"  - 5 zł.   życiorys i charyzmat

Broszurki

2. " Święty Wincenty a Paulo i Jego dzieło" - 2 zł.

3. " Czcić Go i naśladować" - 2 zł.

4. „Nowenna do Matki Bożej Objawiająca Cudowny medalik" - 2 zł.

5. Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowej dziękują za jedno procentowe wsparcie  przy odpisie  od podatku. Proszą o wsparcie na ten rok. Pod chórem można zabrać  tegoroczny    kalendarz z numerem KRS- u. Przy odpisie proszę o zaznaczenie OSP  Iłowa.

6. W prezbiterium po renowacji zamontowano witraż.  Koszt to 11.850 zł.  Ofiary w tym tygodniu na witraż złożyli:  ofiarodawca 500 zł, Justyna i Krzysztof – 500, ofiarodawca 100 zł, Stanisław Krawczyk  100 zł, Józef i Władysława - 200 zł, ofiarodawca – 200 zł. W sumie zebraliśmy  1.600 zł.  Odliczając tę sumę od   długu w wysokości 4.450 zł, pozostaje do spłacenia  2.850 zł. Bóg zapłać za Waszą   ofiarność i hojność.

7. Przy wyjściu z Kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek na hospicja.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ” a dla dzieci i młodzieży „Mały Gość”.