SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     12 lutego 2017

1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

2. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

3. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

4. Podobnie jak w ubiegłych latach Panie ze Stowarzyszenia Miłosierdzia  św. Wincentego a Paulo  we wtorki - od g. 16.00  w bibliotece na plebani pomagają wypełniać  rozliczenia PIT osobom starszym.

5. Z racji roku jubileuszowego – 400 lat charyzmatu św. Wincentego a Paulo nasze misjonarskie wydawnictwo wydało szereg pozycji, które można nabyć pod chórem:

1. "Głosić dobrą nowinę"  - 5 zł.   życiorys i charyzmat

Broszurki:

2. " Święty Wincenty a Paulo i Jego dzieło" - 2 zł.

3. " Czcić Go i naśladować" - 2 zł.

4. Nowenna do Matki Bożej Objawiająca Cudowny medalik" - 2 zł.

6. W prezbiterium po renowacji zamontowano witraż.  Koszt to 11.850 zł.  Ofiary w tym tygodniu na witraż złożyli:  Joanna i Marek – 200 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Ofiarodawca – 100 zł, Jadwiga z rodziną – 100 zł, ofiarodawca – 150 zł, Anna i Michał – 100 zł.  W sumie zebraliśmy  750 zł.  Odliczając tę sumę od  długu w wysokości 2.850 zł, pozostaje do spłacenia  2.100 zł.  W tym tygodniu zamontowano drugi witraż nieco większy z otwieranym oknem, którego renowacja kosztowała  13.200 zł. Po dokonaniu wszelkich zobowiązań finansowych wobec instytucji, Kurii, Zgromadzenia z ofiar jakie złożyliście w czasie kolędy na remont kościoła pozostało 4.600 zł. Tę kwotę przeznaczamy na renowację witraży. Tak więc sumując razem na spłacenie renowacji witraży pozostaje kwota:  10.700 zł. Bóg zapłać za waszą ofiarność i hojność.

7. Spotkanie „ Grupy młodzieżowej tzw.   Dobrego Filmu” odbędzie się w środę 15.02.17 r. o g.  17 00 , natomiast  "Grupy 50 +" w czwartek 16.02.17 r. o g. 17 00  na plebanii w auli.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ” a dla dzieci i młodzieży „Mały Gość”.

9. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłego: + Edwarda Bober.