DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       12 marca 2017

1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.30 i 19.00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele o godz.16.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

3. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

4. W przyszłą niedzielę (19 marca) podobnie jak w latach ubiegłych, gościć będziemy w naszej parafii młodzież  z Wolontariatu Misyjnego naszego Zgromadzenia „MISEVI Polska”, która pragnie podzielić się swoim doświadczeniem pracy na Madagaskarze oraz zachęcić nas wszystkich do włączenia się w pomoc misyjną.  Młodzież będzie zbierać ofiary, które wykorzysta na kolejne dzieła i wsparcie misyjnych działań bezpośrednio na miejscu.

5. Z racji roku jubileuszowego – 400 lat charyzmatu św. Wincentego a Paulo nasze misjonarskie wydawnictwo wydało szereg pozycji, które można nabyć pod chórem.

6. W parafii Wniebowzięcia NMP (Klasztorze) w Żaganiu w niedzielę 19 marca o g. 18.00 rozpocznie się katecheza dla pragnących przyjąć Sakrament Małżeństwa.

7. W minionym tygodniu został  zamontowany w prezbiterium  piąty i ostatni witraż po renowacji. Koszt wykonania to  9.800 zł. W sumie dotychczas za wykonanie renowacji witraży po doliczeniu kosztów tego ostatniego – 9.800 zł  jesteśmy zadłużeni na sumę 42.250 zł. W tym tygodniu na remont witraży ofiary złożyli: Bronisława – 150 zł, ofiarodawcy 200 zł, Rozalia 100 zł, Bogumiła i Aleksander – 200 zł, Jerzy – 100 zł, Róża WNMP Czyżówek – 300 zł, Krystyna i Mirosław – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Róża św. Elżbiety – 500 zł, ofiarodawca 200 zł, Arletta i Marek – 100 zł, Elżbieta – 100 zł, ofiarodawcy – 1.000 zł. W sumie zebraliśmy  3250 zł. Odliczając tę sumę od długu – 42.250 zł., pozostaje do spłacenia 39.000 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność. Dla zainteresowanych parafian pragnę poinformować, że całość poniesionych kosztów za renowację wszystkich witraży w prezbiterium wyniosła  60.850,00,- zł. Dzięki składanym ofiarom przez Was, jak i ofiarom które zebraliśmy w czasie wizyty duszpasterskiej z ofiar składanych z racji nabywania opłatków na stół wigilijny pozostaje nam wyżej wspomniany dług na sumę 39.000,00 zł. Do zakończenia renowacji wszystkich okien w kościele  pozostało nam 9 witraży. Dotychczas zostało zrobionych 17 nowych okien  w wieży kościoła  i 16 okien w części nawowej kościoła.  Powierzchnia wszystkich okien w naszym kościele wynosi ponad 250 m2. Dotychczas dokonano renowacji o powierzchni 170 m2. Pozostało do zakończenia 81 m2, przeliczając na pieniądze tj. koszt renowacji w wysokości około 129 tysięcy zł. Podajemy te dane, by wyobrazić sobie ogrom już wykonanych prac związanych z witrażami naszego kościoła, dzięki Waszym ofiarom. Podajemy te dane, byście też mieli radość i satysfakcję z Waszego zaangażowania i dbania o Dom Boży. Za ten trud dzielenia się i ofiary jeszcze raz wszystkim dziękujemy.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ” a także nowy tygodnik: NIEDZIELA.

9.Przy wyjściu z Kościoła można otrzymać plan rekolekcji oraz nabożeństw w Wielkim Tygodniu.

10. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłych: + Marcina Szczepaniaka i   + Halinę Kaczmarek.