NIEDZIELA WIELKANOCNA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  16.04.2017

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.  Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

2. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Dziękuję kapłanom – ks. Markowi, Ks. Mariuszowi, ks. Diakonowi Jerzemu, dziękuje  Miejskiej Orkiestrze Dętej za uświetnienie dzisiejszej uroczystości, Panu Henrykowi Kwiatkowskiemu, naszym Strażakom Ochotnikom za pomoc w budowie grobu, dziękujemy również za uroczystą adorację  przy Bożym Grobie, Panu Jankowi naszemu organiście, Panu Michałowi – kościelnemu, Służbie Liturgicznej Ołtarza – Ministrantom, Maryjkom.  Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

3. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 9.00; 11,00; 13.00; 18.00 w małym k-le.  Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznych Mszach Świętych odprawianych według programu niedzielnego. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.

4. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce.

5. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

7. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

8. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 będziemy modlić się w intencji naszych solenizantów: Ks. Marka i przygotowującego się do kapłaństwa ks. Diakona Jerzego.

9. Została zakończona renowacja wszystkich okien witrażowych w prezbiterium. W tym tygodniu na remont witraży ofiary złożyli: Róża św. O.Pio – 300 zł, Michał i Anna – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, Franciszka – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Jadwiga i L:eon Rypniccy – 400 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Anna Żurek – 200 zł, Bożena Trzanek – 100 zł.. W sumie zebraliśmy 1.700 zł. Odliczając tę sumę od długu – 33.000, pozostaje do spłacenia 31.300 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność. W minionym tygodniu zamontowano w małym kościele jako boczne ołtarze dwie płaskorzeźby: św. Józefa i M.B. Niepokalaną od Cudownego Medalika ofiarowane naszej parafii przez Siostry Karmelitanki z Niemiec. Płaskorzeźby te przeszły renowację.  Koszt renowacji jednej płaskorzeźby to 1.500 zł. Jak zawsze w takich sytuacjach z wielką pokorą prosimy o Waszą pomoc.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ” a także tygodnik: NIEDZIELA.

11. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłego: + Malfreda Nitschke