TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY   30 kwietnia 2017

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego.  Nie zapominajmy, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powracania, jest Boże miłosierdzie. Zmartwychwstały Pan Jezus nie rozlicza Piotra z trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. I nasze grzechy, raz powierzone Bożemu miłosierdziu, stają się „błogosławioną winą”. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną.

2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.

3. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

4. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych Majowe Nabożeństwo  przed Mszą św. o g. 17.30. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.

5. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

6. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

7. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele będą jak w każdą niedzielę.Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Podczas Mszy św. o g. 11.00 będziemy modlić się w intencji naszych Strażaków i ich rodziny z racji przypadającej w czwartek  uroczystości św. Floriana patrona Strażaków.

8. Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na mszę świętą i adoracje o g. 18.00 Pierwszy piątek  to dzień  Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. O g. 9.00 kapłani udadzą się do chorych i starszych ze spowiedzią i komunią św. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników  na Mszy św. o g. 8.00, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic  różańcowych.

9. W niedzielę 7 maja  będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej 20 rocznicę święceń kapłańskich ks. Marka. Z racji tak przepięknej uroczystości przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych i wszystkich parafian  zapraszamy na eucharystię sprawowaną przez dostojnego jubilata o  g. 11.00.

10. Została zakończona renowacja wszystkich okien witrażowych w prezbiterium. W tym tygodniu na remont witraży ofiary złożyli: Janina, Kazimierz – 200 zł., Marysia – 100 zł., Róża Matki Bożej Królowej Polski – 200 zł. W sumie zebraliśmy 500 zł. Odliczając tę sumę od długu – 31.100, pozostaje do spłacenia 30.600 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność. W małym kościele zamontowano  jako boczne ołtarze dwie płaskorzeźby: św. Józefa i M.B. Niepokalaną od Cudownego Medalika ofiarowane naszej parafii przez Siostry Karmelitanki z Niemiec. Płaskorzeźby te przeszły renowację.  Koszt renowacji płaskorzeźb to 3.000 zł. Pozostaje dług – 2.800 zł Jak zawsze w takich sytuacjach z wielką pokorą prosimy o Waszą pomoc.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA a dla najmłodszych „ Mały Gość”

12. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłych: † Stanisławy Babińskiej  i † Stanisława Wróblewskiego.