CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY            7 maja 2017

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

2. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

3. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na Nabożeństwie Majowymku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.

5. W środę o g. 16.30 dzieci komunijne i rodzice spotykają się na próbie przygotowującej do uroczystości komunijnej.

6. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Tradycyjnie już  spotykamy się o g. 20.00 na modlitwie, procesji fatimskiej i apelu. Przed nabożeństwem będzie można nabyć świecę fatimską na procesję.

7. Za tydzień 14 maja rozpoczyna się w naszym kościele  XX Jubileuszowy  FESTIWAL  MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ pod Honorowym Patronatem J.E. Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego Biskupa Zielonogórsko – Gorzowskiego oraz Ks. Kryspina Banko – Wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy.  Serię koncertów w naszym kościele rozpocznie o g. 19.00 Katarzyna, Elżbieta Olszewska – organy i Jacek Szymański – tenor. Z tej okazji  zostało przygotowane okolicznościowe opracowanie krótkiej historii Iłowej, kościoła i organów z programem koncertów i płytą okolicznościową z wybranych koncertów organowych poprzednich edycji. Serdecznie zapraszamy  na te wyjątkowe koncerty. Wstęp wolny.

8. Została zakończona renowacja wszystkich okien witrażowych w prezbiterium. W tym tygodniu na remont witraży ofiary złożyli: Stanisława i Alfred – 300 zł, rodzina Eisentraut -  200 zł, Stanisława i Józef – 200  zł, ofiarodawczyni – 100 zł, Ula – 100 zł, Anna Kacza – 100 zł.  W sumie zebraliśmy 1.000 zł. Odliczając tę sumę od długu – 30.600, pozostaje do spłacenia 29.600 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność. W małym kościele zamontowano  jako boczne ołtarze dwie płaskorzeźby: św. Józefa i M.B. Niepokalaną od Cudownego Medalika ofiarowane naszej parafii przez Siostry Karmelitanki z Niemiec. Płaskorzeźby te przeszły renowację.  Ofiar na renowację złożyli; Józef i Beata – 100 zł, ofiarodawcy – 100 zł, ofiarodawca - 100 zł. Odliczając zebraną kwotę od  długu – 2.800 zł pozostaje do spłacenia 2.500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Jak zawsze w takich sytuacjach z wielką pokorą prosimy o Waszą pomoc.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA, dla dzieci Mały Gość a  także pod chórem na stoliku WIADOMOŚCI MISYJNE  o pracy misjonarzy naszego Zgromadzenia.

10. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłą: † Władysławę Wrotniak