PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY  14 maja 2017

1.      Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

2.      W piątek 2 czerwca przypada 20 rocznica wizyty św. Jana Pawła II W Gorzowie Wlkp. Wielu mężczyzn z naszej parafii 20 lat temu brało czynny udział w tej pielgrzymce poprzez włączenie się  do kościelnej służby porządkowej otrzymując specjalne odznaczający się strój w celu ułatwienia pielgrzymom  przemieszczanie się na miejsce uroczystości, a także bezpieczeństwa. Z tej okazji  grupa ta pragnie wspomnieć te chwile, ale i przy okazji  pełnić taką służbę przy kościele parafialny w czasie  niedziel, świąt i uroczystości. W niedzielę 4 czerwca będziemy modlić się za uczestników służb porządkowych w czasie wizyty Ojca św. Jana Pawła II, ale i zarazem stworzymy taką grupę przy naszej parafii pod nazwą SEMPER FIDELIS – ZAWSZE WIERNI.

3.      Za tydzień  21 maja kolejny koncert organowy w naszym kościele w ramach   XX Jubileuszowego  FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ pod Honorowym Patronatem J.E. Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego Biskupa Zielonogórsko – Gorzowskiego oraz Ks. Kryspina Banko – Wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy.  Tym razem koncert organowy w wykonaniu Waldemara Gawiejnowicza głównego inicjatora i prowadzącego ten Festiwal od 20 lat. Z tej okazji  zostało przygotowane okolicznościowe opracowanie krótkiej historii Iłowej, kościoła i organów z programem koncertów i płytą okolicznościową z wybranych koncertów organowych poprzednich edycji. Serdecznie zapraszamy  na te wyjątkowe koncerty. Wstęp wolny.

4.      Szkółka Krzewów ozdobnych Pudełek serdecznie zaprasza  w tym roku na Święto Kwitnących Azalii, które odbędą się w dniach 20 – 28 maja. Tradycyjnie na świąteczne weekendy tj. 20-21 i 27-28 przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla dorosłych  jak i dla dzieci. Będzie grill, rybka, lody i ciasta oraz wystawcy z lokalnym rękodziełem. Od 20 do 28 maja otwarte mamy w godzinach od 8.00 do 19.00.

5.      Została zakończona renowacja wszystkich okien witrażowych w prezbiterium. W tym tygodniu na remont witraży ofiary złożyli: Irena Lewicka – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł. W sumie zebraliśmy300 zł. Odliczając tę sumę od długu – 29.600, pozostaje do spłacenia 29.300 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność. W małym kościele zamontowano jako boczne ołtarze dwie płaskorzeźby: św. Józefa i M.B. Niepokalaną od Cudownego Medalika ofiarowane naszej parafii przez Siostry Karmelitanki z Niemiec. Płaskorzeźby te przeszły renowację.  Ofiarę na renowację złożyli; Anna i Michał – 100 zł. Odliczając zebraną kwotę od  długu – 2.500 zł pozostaje do spłacenia 2.400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Jak zawsze w takich sytuacjach z wielką pokorą prosimy o Waszą pomoc.

6.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”, tygodnik: NIEDZIELA a  także  wydawany przez kleryków Zgromadzenia Księży Misjonarzy „Meteor”, który można zabrać ze stolika pod chórem.