NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  11 czerwca 2017

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. We wtorek 13 czerwca o g. 20.00 Nabożeństwo Fatimskiei procesja. Przed nabożeństwem będzie można nabyć świece fatimskie.

3. W najbliższy czwartek, 15 czerwca o godz. 8.00 będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszego miasta.   Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

4. Prosimy mieszkańców poszczególnych ulic o włączenie się w przygotowanie ołtarzy, czy przez złożoną ofiarę, lub osobisty udział w przygotowaniu ołtarza. I tak:

I ołtarz– przy ul Hutniczej,- prosimy mieszkańców ul. Hutniczej,  Żagańskiej 1-25, Kolejowej, Młyńskiej, Pułaskiego, 1 – go Maja, Pl. Wolności, 3-go Maja, Blacharskiej, Konopnickiej, Klikowa, Batorego, Surzyna, Strzeleckiej, Kościuszki, Mickiewicza i Zacisze.

II ołtarz– na wysokości ul. Chrobrego – prosimy mieszkańców ul. Chrobrego, Osiedla Czyżówek, wsi Czyżówek, Żeromskiego i Kowalic.

III ołtarz– przy ul. Piaskowej – prosimy mieszkańców ul. Piaskowej, Borowskiej, Zaułku Rybackiego, Żakowa i Drzymały.

IV ołtarz– przy małym kościele – prosimy mieszkańców ul. Żagańskiej od nr 26 do końca, Poniatowskiego, Syrokomli, Okrzei, Nadrzecznej, Ogrodowej, Pałacowej, Traugutta, Dolanowa i pozostałych ulic.

Procesja będzie przebiegać ulicami – Piaskową, Hutniczą, Okrzei, Chrobrego, Piaskową,  Poniatowskiego, Żagańską do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po zakończeniu procesji  o g. 10.30 będzie Msza św. w małym kościele. O g. 12.00 rozpoczną się Msze św. i procesje w Borowem i w Czernej.

5. Dzieci komunijne przeżywają BIAŁY TYDZIEŃ. Codziennie uczestniczą we Mszy św. wieczornej o g. 18.00. W Boże Ciało gromadzą się na Mszy św. o g. 8.00.  Bardzo proszę,  aby  mamusie, babcie  przygotowały dziewczynkom koszyczki, by mogły w czasie procesji sypać kwiatki. Tak niech będzie przez całą oktawę Bożego Ciała. Natomiast chłopcy będą nieść symbole religijne. Proszę rodziców,  by w czasie procesji przypilnowali swoje pociechy, aby godnie brały w niej udział. Próba sypania kwiatków  dla wszystkich dziewczynek w środę 14 czerwca  po Mszy św. o g. 18.45.  Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL.

7. W ostatnią niedzielę czerwca – 25.06.2017 planujemy „FESTYN RODZINNY”.Prosimy drogich parafian o wsparcie w postaci ufundowania fantów. Można je przynosić do zakrystii, czy plebanię.

8. Apostolat Maryjny  - 28 lipca organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki to 65 zł. wyjazd wieczorem o g 23.00 z pod sklepu „EKO”. Zapisy przyjmuje Pani Olga Kolendo. Powrót w sobotę w godzinach wieczornych.

9. Została zakończona renowacja wszystkich okien witrażowych w prezbiterium. W tym tygodniu na remont witraży ofiary złożyli:  Ofiarodawca – 200 zł, Maria – 200 zł, Stanisław Krawczyk – 100 zł,  Sabina Junt – 100 zł, ofiarodawca -100 zł.  W sumie zebraliśmy 700 zł. Odliczając tę sumę od długu – 27.750, pozostaje do spłacenia 27.050 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność. W małym kościele zamontowano  jako boczne ołtarze dwie płaskorzeźby: św. Józefa i M.B. Niepokalaną od Cudownego Medalika. Płaskorzeźby te przeszły renowację.  Pozostaje do spłacenia 1.600 zł. Jak zawsze w takich sytuacjach z wielką pokorą prosimy o Waszą pomoc. Zostały zamontowane nowe drewniane balustrady nawiązujące stylem do istniejących w miejsce metalowych barier z przed 50 lat posadowionych na balkonach po obydwóch stronach szafy organowej. Zostały zrobione i zamontowane dwoje drzwi z futrynami w wejściu na strych i wieżę kościoła. Koszt materiału i prac to 6.000,- zł. Jak z pewnością zauważyliście - do ołtarza głównego powrócił po konserwacji obraz Chrystusa Króla. Dzisiaj wydaje się, że to jest nie ten sam obraz. Niestety czas zrobił swoje. W czasie wojny Sowieci urządzili sobie do obrazu strzelanie. W ośmiu miejscach obraz został uszkodzony ponadto podczas prób naprawy na przestrzeni lat wielu miejscach został uszkodzony lub w niewłaściwy sposób próbowano retuszować powstałe uszkodzenia. Fachowa ręka konserwatorska uratowała obraz przed dalszą degradacją. Koszt prac konserwatorskich i złoceń 24 karatowym złotem wyniósł  8.000 zł. Ofiary na obraz złożyli: ofiarodawca z rodziną – 300 zł  i ofiarodawca – 100 zł. Zostaje do spłacenia – 7 600 zł. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: „NIEDZIELA” dla dzieci „ Mały Gość”

11. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłych: + Elżbiety Głoszkowskiej  i  + Piotra Sielskiego