NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA     15 czerwca 2017

1.Dzisiejsza uroczystość jest ściśle związana z tym, co działo się w Wieczerniku w Wielki Czwartek. Pan Jezus ustanowił wówczas sakrament Eucharystii, dając Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina. Ponieważ podczas Triduum Paschalnego skupiamy się na celebracji męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego też celebrowanie wszelkich innych tajemnic i wydarzeń jest przeniesione na późniejszy czas w ciągu roku. Inicjatorką ustanowienia tego święta była św. Julianna z Cornillon, żyjąca w XIII wieku we Francji. Tamtejszy biskup po wyborze na papieża już jako Urban IV wprowadził obchody święta Bożego Ciała w Rzymie w 1264 roku, natomiast papież Jan XXII na początku XIV wieku zatwierdził je dla całego Kościoła.

2.Przez cały tydzień, do następnego czwartku, 22 czerwca, będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Codzienną Mszę Świętą o godz. 18.00  zakończymy procesją eucharystyczną wokół kościoła. W najbliższą sobotę Msza św. i procesja będzie wokół małego kościoła o g. 18.00, natomiast w niedzielę o g. 13.00. Będzie to zarazem ostatnia msza św. o g. 13.00 przed wakacjami. W piątek czyli po oktawie Bożego Ciała 23 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Mszy św. odprawianych w małym kościele o g. 7.30; 9.00; 11.00; i 18.00 na zakończenie Odpustu procesja; będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. W piątek też zakończenie roku szkolnego i katechetycznego Mszą św.  dla dzieci i młodzieży o g. 8.00 w kościele Chrystusa Króla. Choć nie będą to dni wolne od pracy i zajęć, postarajmy się przyjść na to spotkanie z Panem Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

3.W ostatnią niedzielę 25 czerwca o g. 14.00rozpocznie się PARAFIALNY FESTYN RODZINNY. Prosimy o zasponsorowanie  rzeczy nadających się do zabawy fantowej. Panie – gospodynie domowe  prosimy o  upieczenie ciast. Będzie można je przynieść w sobotę 24 czerwca w godzinach od 16.00 – 18.00 do dolnej sali na plebanii. Podczas festynu będzie grał zespół EKUMENIA. Dzień wcześniej w sobotę o g. 20.00  zespół wystąpi z koncertem  piosenki religijnej i poezją na scenie przed plebanią.