JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         18 czerwca 2017

1. Do  czwartku, 22 czerwca, będziemy uwielbiać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.Codzienną Mszę Świętą o godz. 18.00  zakończymy procesją eucharystyczną wokół kościoła. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcimy wianki a także pobłogosławimy dzieci.  W czwartek   dla dzieci uczestniczących w oktawie Bożego Ciała  czeka miła niespodzianka.

2. W piątek 23 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusaa jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msze św. będą odprawiane w małym kościele o g. 7.30; 9.00; 11.00; i 18.00;Na zakończenie Odpustu po Mszy św. o g. 18.00 procesja; będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

3. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. W piątek  zakończenie roku szkolnego i katechetycznego Mszą św.  dla dzieci i młodzieży o g. 8.00 w kościele Chrystusa Króla.

4. W  sobotę o g. 20.00 zapraszamy na występ zespołu EKUMENIA. Tym razem będzie to spotkanie z poezją i piosenką religijną.  Koncert odbędzie się na scenie przed plebanią. Zapewniamy, że będzie to  wielkie duchowe przeżycie. Przyjdźcie na ten koncert całymi rodzinami. Nie będziecie żałować, że zmarnowaliście czas.

5. Za tydzień w niedzielę o g. 14.00 rozpoczniemy  PARAFIALNY  FESTYN  RODZINNY. Program jest następujący. W czasie festynu będzie występował zespół EKUMENIA  -   CYRK  „ O / BIMBOLANDO ”  z Ukrainy -      Loteria fantowa* Pączek z niespodzianką; zupa gulaszowa, golonka,  pierogi , domowe wypieki, lody, napoje, wata cukrowa, popcorn,  sorwety owocowe… *   GRILOWANA      RYBKA,   WĘDZONY PSTRĄG, -„ BALONOWY ŚWIAT ” , ZAMKI, ZJEŻDŻALNIE,  KONKURSY Drogich parafian prosimy o pomoc i włączenie się do tej wspólnej zabawy. Prosimy o zasponsorowanie rzeczy nadających się do zabawy fantowej. Fanty można przynosić do zakrystii lub na plebanię. Panie – gospodynie domowe - prosimy o upieczenie ciast. Ciasto można przynosić na plebanię w sobotę w godz. od 16.00 – 18.00.  Dochód z festynu przeznaczony będzie na remont kościoła.

6. W piątek, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

7. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.

8. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu – dzisiaj  zbiórka do puszek na KUL.

9. Apostolat Maryjny  - 28 lipca organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki to 65 zł. wyjazd wieczorem o g 23.00 z pod sklepu „EKO”. Zapisy przyjmuje Pani Olga Kolendo. Powrót w sobotę w godzinach wieczornych.

10. Serdeczne Bóg zapłać budowniczym ołtarzy na Boże Ciało, a także wszystkim ofiarodawcom. Msze św. w Waszych intencjach zostaną odprawione: w poniedziałek o g. 18.00  w int. Budowniczych i ofiarodawców  -  I ołtarza. - we wtorek o g. 18.00 – w int, budowniczych i ofiarodawców = II ołtarza; w środę o g. 18.00 – w int. Budowniczych i ofiarodawców – III ołtarza; w czwartek o g. 18.00 – w int. Budowniczych i ofiarodawców IV ołtarza. W niedzielę  o g. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. za + Stanisławę Mytnik od ofiarodawców IV ołtarza.

11. Została zakończona renowacja wszystkich okien witrażowych w prezbiterium. W tym tygodniu na remont witraży ofiary złożyli:   ofiarodawca -100 zł, Irena Lewicka – 100 zł, RÓŻA ŚW. JÓZEFA – 300 ZŁ, ofiarodawca – 200 zł, ul. Ogrodowa domki – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawcy -  I ołtarza – 613 zł, ofiarodawcy II ołtarza – 2.087, ofiarodawcy III ołtarza -700 zł, ofiarodawcy IV ołtarza 1.000 zł .  W sumie zebraliśmy 5.400 zł. Odliczając tę sumę od długu – 27.050, pozostaje do spłacenia 21.650 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność. Z wielką radością pragniemy poinformować, że dzięki ofiarodawcom, którzy złożyli 1.600 zł. na renowację płaskorzeźb w małym kościele dług został uregulowany.  Zostały zamontowane nowe drewniane balustrady nawiązujące stylem do istniejących posadowionych na balkonach po obydwóch stronach szafy organowej. Zostały zrobione i zamontowane dwoje drzwi z futrynami w wejściu na strych i wieżę kościoła. Koszt materiału i prac to 6.000,- zł. Jak z pewnością zauważyliście - do ołtarza głównego powrócił po konserwacji obraz Chrystusa Króla.  Koszt prac konserwatorskich i złoceń 24 karatowym złotem wyniósł  8.000 zł. Ofiary na obraz złożyli: ofiarodawca z rodziną – 300 zł  i ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca 1.000 zł, dawna parafianka – 100 zł, Helena i Leopold – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, od mieszkańców ul. Ogrodowej 16 B- J – 400 zł, ofiarodawca – 100 zł, Zostaje do spłacenia – 5.700 zł. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: „NIEDZIELA” dla najmłodszych „ Mały Gość”.