TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     2 lipca 2017

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. Wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii będzie następujący: godz.  7.30; 9.00; 11.00 i 18.00 w małym kościele. Na filiach o 10.00 w Czernej, o g. 12.00 w Borowem. W środy nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika o godz. 18.00, a w piątki Koronka do miłosierdzia Bożego po Mszy św. o g. 8.00. Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszam do licznego udziału w codziennej Eucharystii i w tych nabożeństwach.

3. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.

4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się być na Mszy św. o  godz. 18.00, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszo-piątkowej spowiedzi świętej od godz. 7.30 i 17.30.

5. Tydzień temu odbył się RODZINNY FESTYN PARAFIALNY. Wszystkim Drogim Parafianom dziękuję za pomoc w organizacji. Dziękuję za ufundowanie fantów osobom indywidualnym i firmom. Dziękuję Paniom, które odważyły pochwalić się swoimi kulinarnymi zdolnościami – za pyszne wypieki. Stowarzyszeniu „PIĘKNI ŻYCIEM”, Stowarzyszeniu MIŁOSIERDZIA ŚW. WINCENTEGO, ORKIESTRZE DĘTEJ z Iłowej za umilenie czasu pięknymi utworami i wykonawstwem, naszym STRAŻAKOM za wykonanie ogromu prac przygotowawczych, pracownikom  ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ, SZKÓŁCE KRZEWÓW OZDOBNYCH  „PUDEŁEK”, PIEKARNI „OMEGA” z Wymiarek, naszej młodzieży z grupy teatralnej z Ks. Mariuszem na czele. Cały czas pomagali w czasie trwania festynu i niestety deszcz  uniemożliwił im występ na finał naszej rodzinnej zabawy. Myślę, że przy innej okazji  uda im się pokazać przygotowany program.  Chciałem podziękować wszystkim, którzy przybyli na nasz festyn – parafianom i gościom  z innych miejscowości, a przede wszystkim zrozumienie celu naszego spotkania – wspólnej zabawy i ofiar jakie przy tej okazji złożyliście na remont kościoła. Zebraliśmy w sumie 12.022.00,- (dwanaście tysięcy, dwadzieścia dwa złote). Nie Bóg wynagrodzi  Wasze dobre serca. Bóg zapłać.

6. Została zakończona renowacja wszystkich okien witrażowych w prezbiterium. W tym tygodniu na remont witraży ofiary złożyli:  Barbara Fitz – 100 zł, Danuta i Andrzej – 200 zł, Helena i Jan - !00 zł, Anna Schodnik – 200 zł, a także 6.000 zł. z festynu. W minionym tygodniu zebraliśmy w sumie 6.600 zł. Odliczając tę sumę od długu – 21.450, pozostaje do spłacenia 13.850 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność.  Zostały zamontowane nowe drewniane balustrady nawiązujące stylem do istniejących posadowionych na balkonach po obydwóch stronach szafy organowej. Zostały zrobione i zamontowane dwoje drzwi z futrynami w wejściu na strych i wieżę kościoła. Koszt materiału i prac to 6.000,- zł. I tutaj drugą transzę dochodu z festynu – 6. 000 zł przeznaczamy na pokrycie tej inwestycji w całości. Pozostaje do uregulowania po konserwacji obraz Chrystusa Króla.  Koszt prac konserwatorskich i złoceń 24 karatowym złotem wyniósł  8.000 zł. Ofiary na obraz złożyli: Andrzej i Grażyna - 500 zł, Maciej – 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Zostaje jeszcze do spłacenia – 3.900 zł.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA. Dla dzieci  „Mały Gość”

8. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłej: + Heleny Leja.