PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       16 lipca 2017

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

2. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika o godz. 18.00, a w piątki Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 8.00. Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła na Mszę Świętą, to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej.

3. Została zakończona renowacja wszystkich okien witrażowych w prezbiterium. W tym tygodniu na remont witraży ofiary złożyli:  ofiarodawca – 200 zł., Teresa 150 zł., ofiarodawca 100 zł., Irena Lewicka 100 zł.,  W minionym tygodniu zebraliśmy w sumie 550 zł. Odliczając tę sumę od długu – 13.750, pozostaje do spłacenia 13.200 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Pozostaje do uregulowania po konserwacji obraz Chrystusa Króla.  Koszt prac konserwatorskich i złoceń 24 karatowym złotem wyniósł  8.000 zł. Ofiary na obraz złożyli: ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, Ryszard – 300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Zostaje jeszcze do spłacenia – 3.000 zł.

4. W zakrystii są do nabycia cegiełki na odbudowę katedry gorzowskiej. Cegiełki są w 5 nominałach: 10, 20, 50, 100 i 200 zł. Zachęcamy do ofiarności na rzecz odbudowy katedry gorzowskiej. Na ulotkach rozdawanych w ubiegłą niedzielę, na skutek pomyłki drukarskiej znalazł się błąd. Ewentualnych wpłat należy dokonywać wyłącznie na rachunek parafii katedralnej w Gorzowie.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA.