SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           30 lipca 2017

1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. W pierwszy wtorek miesiącamodlimy się za zmarłych wspominanych w wypominkach. Wypominki można złożyć przed Mszą św. w zakrystii.

3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszo czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentuprzez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa  będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili wraz z Apostolatem Maryjnym i Członkami nocnej Adoracji o nawrócenie grzeszników podczas Mszy św. o g. 8.00, a po Mszy św. Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego.  Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Panu Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Pan Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

6. Została zakończona renowacja wszystkich okien witrażowych w prezbiterium. W tym tygodniu na remont witraży ofiary złożyli: Stanisława i Józef – 200 zł, Ofiarodawca 200 zł, ofiarodawca – 100 zł.  W minionym tygodniu zebraliśmy w sumie 500 zł. Odliczając tę sumę od długu – 12.350, pozostaje do spłacenia 11.850 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Pozostaje do uregulowania po konserwacji obraz Chrystusa Króla.  Koszt prac konserwatorskich i złoceń 24 karatowym złotem wyniósł  8.000 zł. W minionym tygodniu 100 zł złożył ofiarodawca.  Zostaje jeszcze do spłacenia – 2.900 zł.

7. W zakrystii są do nabycia cegiełki na odbudowę katedry gorzowskiej. Cegiełki są w 5 nominałach: 10, 20, 50, 100 i 200 zł. Zachęcamy do ofiarności na rzecz odbudowy katedry gorzowskiej.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA.

9. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się  dla ostatnio zmarłej: + Janiny Bochenek.