PRZEMIENIENIE PAŃSKIE           6 sierpnia 2017

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta. Już w najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.

3. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce.

4. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na KUL.

5. Każdego miesiąca – 13 – go spotykamy się  na procesji i RÓŻAŃCU FATIMSKIM. Tak więc w przyszłą niedzielę na g. 20.00 zapraszamy na to przepiękne nabożeństwo. Świece fatimskie można nabyć przed nabożeństwem.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, którzy złożyli ofiarę 2.900 zł. i dzięki temu dług za renowację obrazu Chrystusa Króla został w całości uregulowany. Pozostałe ofiary przeznaczamy na renowacje  okien witrażowych w prezbiterium. W tym tygodniu ofiary złożyli: Kazimiera i Michał – 100 zł, Józef z Klikowa - 200 zł, ofiarodawca – 200 zł., Krzysztof Rynkowski – 200 zł., Marek – 200 zł., Irena i Edward 400 zł.  W minionym tygodniu zebraliśmy w sumie 1300 zł. Odliczając tę sumę od długu – 11.850, pozostaje do spłacenia 10.550 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność.

7. W zakrystii są do nabycia cegiełki na odbudowę katedry gorzowskiej. Cegiełki są w 5 nominałach: 10, 20, 50, 100 i 200 zł. Zachęcamy do ofiarności na rzecz odbudowy katedry gorzowskiej.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA.

9. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Marian Krężel, śp. Michał Senyk, śp. Stanisław Żółtek i śp. Michał Sobków.Prośmy dla nich o dar miłosierdzia i życia wiecznego.