DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  1 października 2017

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30.Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominamy, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

3. Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności.  Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata.   Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń. Wielka modlitwa zaplanowana jest na   07 października 2017 w święto Matki Bożej Różańcowej w godzinach od 10.30 – 15.30.  Naszym kościołem stacyjnym będzie parafia Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Przewozie.  Do kościoła stacyjnego udamy się autokarem podstawionym na parkingu przy naszym kościele o g. 9.15. Chętni  do uczestniczenia w tej modlitwie i wyjazdu autokarem   mogą zapisywać się w zakrystii.  Tym, którym z różnych powodów trudniej będzie  wyjechać na pielgrzymkę proponujemy modlitwę różańcową ( 4 części) w naszym kościele Chrystusa Króla - 7 października 2017 o g. 13.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu  będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 7.30 i 17.00, a rano Msza Święta o godz. 8.00, zaraz po niej pierwszopiątkowe nabożeństwo jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z klas VII,  II   i   III  -  gimnazjum do spowiedzi przystępuje w piątek o g. 17.00, uczestnicy w nabożeństwie różańcowym i Mszy św. pierwszopiątkowej.

5. W pierwszy  piątek  miesiąca z sakramentami świętymi udajemy się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników podczas  Mszy Świętej o godz. 8.00, a po Mszy św.  Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic.

6. W poniedziałek 2 października o g. 17.30 na różaniec i Msze św. zapraszamy rodziców i  kandydatów do bierzmowania z klas VII. Po Mszy św. będzie krótkie informacyjne spotkanie.

7. W pierwszy wtorek miesiąca modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki można składać przed Mszą św. w zakrystii.

8. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać już XVII DZIEŃ PAPIESKI. W ten dzień przez zbiórkę do puszek będziemy wspierać stypendialną działalność Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Młodzież z ubogich rodzin korzystająca z tego wsparcia otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest „żywym pomnikiem” Ojca Świętego Jana Pawła II.

9. Dziękujemy ofiarodawcom za ofiary składane na remont kościoła. W tym tygodniu ofiary złożyli: rodzina Bułat – 100  zł,  ofiarodawca – 100 zł, Mieczysław Smyczek 200 zł, ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł.  W minionym tygodniu zebraliśmy w sumie 700 zł. Dług za renowacje witraży w prezbiterium został uregulowany. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność. Jak informowałem tydzień temu; na projekty budowlane - badania struktury tynku, jego właściwości - elewacji kościoła jak i remontu drzwi, schodów, zapłaciliśmy 22 000 zł. Już dzisiaj pragnę podziękować pierwszym ofiarodawcom na pokrycie kosztów tego projektu. Ofiary złożyli: Irena i Edward – 1.000 zł, Zdzisław i Barbara - 1.000 zł. Pozostaje do uregulowania dług w wysokości  20.000 zł.

10. W zakrystii są do nabycia cegiełki na odbudowę katedry gorzowskiej. Cegiełki są w 5 nominałach: 10, 20, 50, 100 i 200 zł. Zachęcamy do ofiarności na rzecz odbudowy katedry gorzowskiej.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA.

12. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Ryszard Jasiński i +Szymon Ludowski. Prośmy dla nich o dar miłosierdzia i życia wiecznego.