DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           8 października 2017

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

2. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

3. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

4. Za tydzień podczas Mszy św. o g. 13.00 dzieci komunijne otrzymają różańce jako pierwszy etap przygotowania do  I  Komunii św.

5. Dług za renowację witraży został uregulowany. Jak informowaliśmy: powstały nowe projekty budowlane potrzebne do uzyskania zgody konserwatorskiej  - badania struktury tynku, jego właściwości - elewacji kościoła jak i remontu drzwi, schodów itd. Koszt  projektów to 22 000 zł. Już dzisiaj pragniemy podziękować pierwszym ofiarodawcom na pokrycie kosztów tego projektu. Ofiary złożyli: Irena i Edward – 1.000 zł, Zdzisław i Barbara - 1.000 zł, Tadeusz i Janina 200 zł, Barbara i Michał – 100 zł, ofiarodawca – 150 zł Pozostaje do uregulowania dług w wysokości  19.550 zł. Bóg zapłać za tę pomoc.

6. Pod chórem na stoliku znajdują się kartki na wypisanie wypominek. Wypominki proszę przynosić do zakrystii. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone są na remont kościoła.

7. W zakrystii są do nabycia cegiełki na odbudowę katedry gorzowskiej. Cegiełki są w 5 nominałach: 10, 20, 50, 100 i 200 zł. Zachęcamy do ofiarności na rzecz odbudowy katedry gorzowskiej.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA dla dzieci i młodzieży „Mały Gość”.

9. W piątek 13 dnia miesiąca zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie oraz procesję o godzinie 17.30 Przed nabożeństwem będzie można pod chórem nabyć świece.

10. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Krystyna Nowacka. Prośmy dla niej o dar miłosierdzia i życia wiecznego.