DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 października 2017

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym.

3. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie  w czasie Nowenny do Matki Bożej Cudownego Medalika o g. 18.00.

4. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

5. Jak informowaliśmy: powstały nowe projekty budowlane potrzebne do uzyskania zgody konserwatorskiej  - badania struktury tynku, jego właściwości - elewacji kościoła jak i remontu drzwi, schodów itd. Koszt  projektów to 22 000 zł. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: Wanda i Jan – 1.000, ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Bogumiła i Tadeusz – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, Maria i Zbigniew – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł,  Michał i Anna – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Maria i Franciszek – 200 zł, od uczestników modlitwy „Różaniec do granic” – 120 zł. W sumie zebrano – 2.720 zł. Odejmując tę sumę od długu -    19.550 zł, pozostaje do spłacenia – 16.830 zł. Bóg zapłać za tę pomoc.

6. Pod chórem na stoliku znajdują się kartki na wypisanie wypominek. Wypominki proszę przynosić do zakrystii. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone są na remont kościoła.

7. W zakrystii są do nabycia cegiełki na odbudowę katedry gorzowskiej. Cegiełki są w 5 nominałach: 10, 20, 50, 100 i 200 zł. Zachęcamy do ofiarności na rzecz odbudowy katedry gorzowskiej.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA dla dzieci i młodzieży „Mały Gość”.