TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          12 listopada 2017

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczamy na pomoc Kościołowi w Potrzebie.

2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o godz.16.30.

3. Informujemy, że w parafii Nawiedzenia NMP w Żaganiu od 26.11.2017 r. (Niedziela) Mszą św. wieczorną rozpocznie się cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Katechezy odbywać się będą przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej - o godz. 18.45 w Starym Domu Katechetycznym. Zakończenie i wręczenie zaświadczeń 02.12.2017 r. (sobota) w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

4. Dzisiaj 12 listopada 2017 roku, w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej spotkają się dwie orkiestry dęte: z Iłowej i Janschwalde. W ramach projektu finansowanego przez Euroregion Sprewa- Nysa- Bóbr wezmą udział w warsztatach muzycznych z elementami dyrygentury i musztry orkiestrowej dla orkiestr. Po zakończonych warsztatach, o godzinie 16.00, orkiestry dadzą koncert dla mieszkańców Iłowej i przybyłych gości. Do wysłuchania koncertu serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. Jak informowaliśmy: powstały nowe projekty budowlane potrzebne do uzyskania zgody konserwatorskiej  - badania struktury tynku, jego właściwości - elewacji kościoła jak i remontu drzwi, schodów itd. Koszt  projektów to 22 000 zł. W minionym tygodniku ofiary złożyli: Helena – 200 zł; Odejmując tę sumę od długu -    6.350 zł, pozostaje do spłacenia – 6.150 zł. Bóg zapłać za tę pomoc.  W tym roku zebraliśmy 7.580 zł przy okazji składania wypominek. Tę sumę pieniędzy przeznaczyliśmy na remont kościoła. Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA. Dla dzieci i młodzieży jest „Mały Gość”. Pozostały jeszcze  do nabycia kalendarze albumowe na rok 2018.

7. Ostatnio z naszej wspólnoty odszedł do wieczności:  + Jerzy  Taczała.  Prośmy dla niego o dar miłosierdzia i życia wiecznego.