NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA       26 listopada 2017

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem.

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji Mszy św. odpustowej i uroczystości prymicyjnej o g. 11.00, nie będzie Mszy św. o g. 13.00.

3. Jutro w poniedziałek przeżywamy Święto Cudownego Medalika. Cudowny Medalik stanowi pokłosie objawień Najświętszej Maryi Panny jakie miały miejsce w lipcu, listopadzie i grudniu 1830 r w kaplicy  Sióstr Miłosierdzia przy ul.  du Bac w Paryżu. Matka Boża objawiła się wówczas nowicjuszce Zgromadzenia, siostrze Katarzynie Laboure, powierzając jej m.in. misję wybicia medalika. To objawienie 27 listopada stanowi serce wszystkich trzech objawień i ich podstawowe przesłanie: Maryja, Boża Rodzicielka i Niepokalanie Poczęta, wstawia się u Syna za grzeszną ludzkością i wyprasza dla niej łaski. Apostolat Maryjny naszej parafii i  parafii z Gozdnicy spotyka się na Mszy św. o g. 17.00, a następnie po Mszy św.  na spotkaniu formacyjnym na plebanii.

4. W przyszłą niedzielę 03 grudnia dzieci przygotowujące się do przyjęcia I komunii św. otrzymają na Mszy św. o g. 13.00 Cudowny Medalik jako etap kolejnego przygotowania do tak ważnego wydarzenia w ich życiu.

5. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.

6. Spotkanie formacyjne  dla kandydatów z Klasy III Gimnazjum do bierzmowania  odbędzie się: we wtorek grupa I - o g. 17.30, grupa II - o g. 18.00. W czwartek grupa III  - o g. 17.30 w sali Domu Parafialnego. Lista grup umieszczona jest na stronie internetowej parafii oraz w gablocie w przedsionku kościoła.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca - zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania o g. 16.30 kandydatów  do bierzmowania z klasy VII a na g. 17.00  Msze Świętą pierwszo-piątkową.  W piątek z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00.  W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 8.00 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

8. W sobotę 9 grudnia organizowany jest wyjazd dla wszystkich kandydatów  do bierzmowania na  "ADWENTOWY WIECZÓR MŁODYCH" do Sanktuarium w Grodowcu. Czuwanie planowane jest od g. 18.00 do g. 21.00. Szczegóły i zapisy u Ks. Mariusza. Koszt  przejazdu 30 zł.

9. Na stoliku przy wyjściu z Kościoła jest do nabycia najnowszy numer "Wiadomości Misyjnych" poświęcony pracy misyjnej Misjonarzy naszego Zgromadzenia, Sióstr Miłosierdzia, a także grupy Misevi – młodzieży która jako woluntariat wyjeżdża na misje. W środku biuletynu znajduje się przekaz i jeżeli ktoś pragnie wesprzeć misje poprzez przekazanie środków pieniężnych -  może to uczynić.

10. W tych dniach do czwartku włącznie o godz. 16.30 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków.

11. Informujemy, że w parafii Nawiedzenia NMP w Żaganiu od dzisiaj -(Niedziela)  Mszą św. wieczorną rozpocznie się cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Katechezy odbywać się będą przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej - o godz. 18.45 w Starym Domu Katechetycznym.

12. Jak informowaliśmy: powstały nowe projekty budowlane potrzebne do uzyskania zgody konserwatorskiej  - badania struktury tynku, jego właściwości - elewacji kościoła jak i remontu drzwi, schodów itd. Koszt  projektów to 22 000 zł. W minionym tygodniku ofiary złożyli: Ofiarodawca – 4.000, Władysława – 100 zł, Olga i Zenon – 200 zł, Wiesława i Mieczysław – 500 zł, Rozalia i Franciszek Frąszczak – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Józef  - 100 zł, Krzysztof –2.000 zł, ofiarodawca – 200 zł. W sumie zebraliśmy – 7.400 zł . Odejmując tę kwotę od długu -    5.650 zł, pozostaje  a konto dalszych prac remontowych na plus – 1.750 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wsparcie remontu kościoła.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA. Pozostały jeszcze  do nabycia kalendarze albumowe na rok 2018.

14. W przyszłą niedzielę – I Adwentu  poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Przy okazji nabycia opłatków wigilijnych ofiary złożone przy tej okazji przeznaczamy na remont kościoła.  Będzie tez można już tradycyjnie wspomóc Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przez zakup świecy w cenie 5 zł małe, 12 zł duże. Opłatki jak i świece będą rozprowadzane pod chórem przez Panie ze Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.