TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU            17 grudnia 2017

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00  a w sobotę o g. 8.00.

3. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać codziennie o g. 7.30 i 16.30.

4. W środę 20 grudnia dzień spowiedzi w naszej parafii. W tym dniu będą  spowiadać zaproszeni spowiednicy: rano od g. 7.00 8.00, a po południu od g. 15.00 17.00. Spowiedź św. w Czernej we wtorek o g. 15.30, natomiast w Borowem w czwartek o g. 15.30. W środę po południu od g. 15.00 17.00 spowiedź  dla dzieci i młodzieży, a także młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.  Nie odkładajcie sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu - na przyszłą niedzielę. Nie będzie takiej możliwości spowiedzi jak w środę, czy w ciągu tygodnia.

5. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 11.00; nie będzie Mszy św. o g. 13.00 i 17.00 , a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.  W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

6. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. W tym roku podobnie jak w ubiegłym będzie możliwość wyboru godzin przeżywania  Pasterki.  Otóż w kościele Chrystusa Króla – Pasterka będzie o g. 22.00 i 24.00, natomiast na filiach o g. 21.00 w Borowem, a o g. 22.00 w Czernej.

7. Poświęcone  Opłatki wigilijne można nabyć pod chórem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczamy na remont kościoła.  Opłatki  są rozprowadzane pod chórem przez Panie ze Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

8.  Podobnie jak w ubiegłych latach w dzisiejszą niedzielę z inicjatywy Pana Burmistrza przy udziale Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, a także Parafii  dla wszystkich mieszkańców organizowane  jest „Spotkanie Opłatkowe”, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 1300.

9. W naszych pracach remontowych skupiamy się teraz na organach. Organomistrz wykonał nową „miksturę” tj.  242  nowe piszczałki i ławki mocujące. Koszt tych prac to 14.000 tysięcy złotych. W minionym tygodniu ofiary na remont organów złożyli:  Ofiarodawca – 200 zł., Henryk – 200 zł., Edward i Helena Sieniawscy – 200 zł., Helena i Krystyna – 100 zł., Irena Lewicka – 100 zł., Marek i Mirosława Jurojć – 200 zł., Teresa i bernard Kozdęba – 200 zł., Marianna i Romuald 300 zł.   . Zebrano w sumie 1.500  zł. Odejmując tę sumę od długu 10.150 zł pozostaje do spłacenia 8.650 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wsparcie remontu kościoła.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ”, tygodnik: NIEDZIELA.

11. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: + Danuta Kutkiewicz i + Krystyna Bartkowska. Prośmy dla nich o dar Bożego miłosierdzia.