NARODZENIE  PAŃSKIE             25 grudnia 2017

1. „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły...” – śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić.  Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, parafii, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca życzymy wszystkim bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.

2. Dzisiaj i jutro zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym.

3.  Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, modlimy się w intencjach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz innych uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Będziemy wspierać funkcjonowanie tych dzieł dydaktycznych naszymi ofiarami zbieranymi w tym dniu we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny.

4. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.

5. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego w niedzielę, podczas każdej Mszy świętej będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku, dlatego Msza św. wieczorna o g. 17.00 będzie wyjątkowo w dużym kościele – Chrystusa Króla.

6. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. W czasie kolędowym nie będzie Mszy św. wieczornych w dni powszednie, również w soboty w małym kościele.

7.          Plan odwiedzin duszpasterskich jest następujący:

27.12.2017 – środa  – g. 10.00  -   BOROWE

28.12.2017 – czwartek  – g. 10.00 -  CZERNA

29.12.2017 – piątek – g. 10.00 – ŻAKÓW od nr 1-22 i 30; DOLANÓW;

I ŻAKÓW OD STRONY DOLANOWA;            g.13.00 – CZYŻÓWEK- wieś

30.12.2017  sobota – g. 10.00 – KLIKÓW, KOWALICE;

Plan całej Kolędy wywieszony jest w gablocie, a także na stronie internetowej parafii.

8. W naszych pracach remontowych skupiamy się teraz na organach. Organomistrz wykonał nową „miksturę” tj.  242  nowe piszczałki i ławki mocujące. Koszt tych prac to 14.000 tysięcy złotych. W minionym tygodniu ofiarę na remont organów złożyli  ofiarodawcy – 1000 zł, ofiarodawcy – 300 zł  Odejmując tę sumę od długu  8.550 zł pozostaje do spłacenia 7.250 zł. Przy okazji nabywania opłatków składaliście ofiary na remont kościoła. Zebrano  5.320 zł i odliczając tę sumę od długu pozostaje do spłacenia – 1.930 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wsparcie remontu kościoła.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest Mały Gość dla dzieci i młodzieży.