CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         28 stycznia 2018

1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

2. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  We Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. O g. 16.30  młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania ma okazję do spowiedzi św.

3. Z racji pierwszego piątku kapłani udają się do chorych i starszych ze spowiedzią i komunią św. W czwartek  1 lutego - wyjątkowo od g. 9.00 ks. proboszcz, w piątek od g. 9.00 ks. Marek i ks. Mariusz.

4. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawniej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00 w dużym kościele. Na filiach w Czernej i Borowem o g. 16.00.  Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Prosimy zaopatrzyć świece w kołnierzyki, by nie polać ławek i posadzki woskiem.

5. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. Składane ofiary przeznaczymy  na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

6. Zbliża się liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.  STOWARZYSZENIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „PIĘKNI ŻYCIEM” organizuje święto „ŚWIATŁA”i zaprasza osoby starsze, chore, niepełnosprawne w tym roku w sobotę 3 lutego  o g. 14.00  na Mszę św., która zostanie odprawiona w intencji chorych i cierpiących. Podczas nabożeństwa zostanie udzielony sakrament chorych.  Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy stole na plebani.  Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

7. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz.8.00. Apostolat Maryjny i Członkowie nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

8. W przyszła niedziele 4 lutego na g. 16.00 zapraszam na spotkanie RADĘ PARAFIALNĄ , a także przewodniczących  grup parafialnych. Na spotkaniu omówimy sprawy duszpasterskie i remontowe w naszej parafii a także będzie to tez kolejne spotkanie związane z SYNODEM DIECEZJALNYM.

9. W minionym tygodniu ofiarę na remont kościoła złożyli: Rodzina Kołbuc – 500 zł, Irena Lewicka – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, Czesław i Kazimiera Gembara 200 zł, Barbara Kulka – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Maria i Tadeusz – 200 zł, Wdowiak z Traugutta – 100 zł, Maria i Henryk – 100 zł, Józefa – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 100, Kazimierz i Halina Sołtys – 200 zł. W sumie w minionym tygodniu zebrano 2.200 zł. Dodając tę sumę do już ofiarowanych 8.620 zł, otrzymujemy na  poczet przyszłych remontów  sumę 10.820 zł.   Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wsparcie remontu kościoła.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest tygodnik:  NIEDZIELA  i GOŚĆ NIEDZIELNY.