PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     4 lutego 2018

1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

2. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę dzisiaj na g. 16.00 zapraszamy na spotkanie RADĘ PARAFIALNĄ, a także przewodniczących  grup parafialnych. Na spotkaniu omówimy sprawy duszpasterskie i remontowe w naszej parafii a także będzie to tez kolejne spotkanie związane z SYNODEM DIECEZJALNYM.

3. W latach 1940-41 w czterech masowych deportacjach z terenów Kresów Wschodnich II RP zostało wywiezionych setki tysięcy ludzi, głównie matki z dziećmi, osoby starsze, rodziny katyńskie. Bez wyroku sądu, zerwani w środku nocy mieli niespełna godzinę, a często i krócej na spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy, pozostawienie dorobku całego życia i wyjazd w bydlęcych wagonach w nieznane. Po prawie miesięcznej podróży w tragicznych warunkach, głodni i schorowani docierali do miejsc zesłań na dalekiej Syberii czy stepach Kazachstanu. Pierwsza deportacja, która miała miejsce w nocy 10.02.1940 r. należała do najtragiczniejszych.  Za tydzień o g. 11.00 będziemy modlić się w intencji Sybiraków.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc hospicjom.

5. W minionym tygodniu ofiarę na remont kościoła złożyli: ofiarodawcy – 400 zł, rodzina Bankiel z Czyżówka – 200 zł, Marian Boski – 400 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawcy – 500 zł, ofiarodawcy – 100 zł, ofiarodawca – 150 zł. W sumie w minionym tygodniu zebrano 1850 zł. Dodając tę sumę do już ofiarowanych 10.820 zł, otrzymujemy na  poczet przyszłych remontów  sumę 12.670 zł.   Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wsparcie remontu kościoła.

6. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj  też jest tygodnik:  NIEDZIELA  i GOŚĆ NIEDZIELNY. Postarajcie się, by choć co jakiś czas nabyć prasę katolicką.

7. Ostatnio z naszej wspólnoty odszedł   do wieczności: + Walenty Najdek z Borowego. Prośmy dla niego o dar Bożego miłosierdzia.