SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   11 lutego 2018

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 17.00 i 19.00, natomiast w Borowem i w Czernej o g. 16.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

4. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i 19.00 dla młodzieży i tych którym obowiązki nie pozwalają być wcześniej a gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.00.

5. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

6. W niedziele w okresie ferii nie ma Mszy św. o g. 13.00.

7. Dzisiaj   do puszek zbieramy ofiary na pomoc hospicjom.

8. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który wezwał Kościół, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, Kościół w Polsce włącza się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie. W związku z tym  zachęcamy do indywidualnego postu w wyznaczonym przez Ojca Świętego dniu.

9. W minionym tygodniu ofiarę na remont kościoła złożyli: ofiarodawca – 100 zł, Adam i Jola – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł. W sumie w minionym tygodniu zebrano 400 zł. Dodając tę sumę do już ofiarowanych 12.670 zł, otrzymujemy na  poczet przyszłych remontów  sumę 13.070 zł.   Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wsparcie remontu kościoła.

10. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj  też jest tygodnik:  NIEDZIELA  i GOŚĆ NIEDZIELNY. Postarajcie się, by choć co jakiś czas nabyć prasę katolicką.

11. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszli   do wieczności: + Ksawera Ryszawai + Waleria Niemiec. Prośmy dla nich o dar Bożego miłosierdzia.