DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       25 lutego 2018

1 Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowaw piątki o godz. 16.30 dla dzieci i 19.00 dla młodzieży i tych którzy z racji pracy nie mogli być wcześniej, a gorzkie żale w niedziele o godz. 16.00.  [ Dzisiaj z racji ferii nie ma  Mszy św. o g. 13.00.]

2. We wtorek 27 lutego o g. 15.30 Apostolat Maryjny ma spotkanie modlitewne na plebanii.

3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.  Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas:  VII Szkoły Podstawowej ,  II i III Gimnazjum zapraszamy do spowiedzi o g. 16.30 a następnie wspólnej Eucharystii.

5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Od g. 9.00 kapłani udadzą się do chorych i starszych ze spowiedzią i komunią św.

6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji  podczas mszy św. o g. 8.00 modlą się o nawrócenie grzeszników, a członkowie Żywego Różańca mają zmianę tajemnic różańcowych

7. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się od piątej niedzieli wielkiego postu w dniach od 17.03-21.03.2018. Poprowadzi je misjonarz Ks. Łukasz Patoń. Dla dzieci i młodzieży rekolekcje będą od 25 – 28 marca 2018 i poprowadzi je Ks. Barnaba Dębicki z Brzeźnicy.

8.Dzisiaj przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem zbiórka do puszek na misje.

9. Podobnie jak w ubiegłych latach Panie ze Stowarzyszenia Miłosierdzia  św. Wincentego a Paulo  we wtorki - od g. 15.00  w bibliotece na plebanii pomagają wypełniać  rozliczenia PIT osobom starszym.

10. Informacja dla narzeczonych pragnących przyjąć sakrament małżeństwa.  W parafii Wniebowzięcia NMP – Klasztorze -  w Żaganiu rozpocznie się 4 marca w niedzielę Mszą świętą o godz.18.00 przygotowanie do przyjęcia sakramentu małżeństwa. To przygotowanie  trwać będzie do soboty 10 marca - nauki będą codziennie o godz.18.45 w kaplicy św. Anny.

11. Informacja i zaproszenie dla mieszkańców od Pana Burmistrza , Radnych Miasta i Gminy i Urzędu, Drodzy Mieszkańcy, - Od 1 marca br. w Iłowej uruchomiona zostanie podstacja pogotowia ratunkowego. Dzięki temu karetka szybciej dotrze do osób potrzebujących pomocy.  28 lutego o godz. 11.00 na Placu Wolności w Iłowej odbędzie się uroczyste przekazanie karetki Dyrektorowi 105. Kresowego Szpitala Wojskowego. Już od godziny 10.30 na Placu Wolności będzie możliwość bezpłatnego badania poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia.  Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystościach, a także w spotkaniu z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem, które odbędzie się zaraz po uroczystości na Placu Wolności, w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej.

12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 13.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

13. W minionym tygodniu ofiarę na remont kościoła złożyli: ofiarodawca – 100 i ofiarodawca – 150 zł ofiarodawca - 200 zł.  W sumie w minionym tygodniu zebrano 450 zł. Dodając tę sumę do już ofiarowanych 14.570 zł, otrzymujemy na  poczet przyszłych remontów  sumę 15.020 zł.   Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wsparcie remontu kościoła.

14. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj  też jest tygodnik:  NIEDZIELA  i GOŚĆ NIEDZIELNY, a dla dzieci i młodzieży MAŁY GOŚĆ a w nim wszystko o Ojcu Pio.  Postarajcie się, by choć co jakiś czas nabyć prasę katolicką.

15. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszli   do wieczności: + Leokadia Domańska, + Michał Draguła. Prośmy dla nich  o dar Bożego miłosierdzia.