CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  11 marca 2018

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

2. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

3. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 16.30 i 19.00  i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.00.

4. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się od piątej niedzieli wielkiego postu w dniach od 17.03-21.03.2018. Poprowadzi je misjonarz Ks. Łukasz Patoń. Dla dzieci i młodzieży rekolekcje będą od 25 – 28 marca 2018 i poprowadzi je Ks. Barnaba Dębicki z Brzeźnicy.

5. Podobnie jak w ubiegłych latach Panie ze Stowarzyszenia Miłosierdzia  św. Wincentego a Paulo  we wtorki - od g. 15.00  w bibliotece na plebanii pomagają wypełniać  rozliczenia PIT osobom starszym.

6. Od dzisiaj  pod chórem członkowie Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo rozprowadzają  świece na stół wielkanocny w cenie – 15 zł. Ofiara ta będzie cegiełką naszej diecezji na pomoc konkretnym rodzinom w Syrii, w Aleppo. Dotychczas pomagamy 20 rodzinom. Chcemy docelowo objąć pomocą 10 rodzin, którym będziemy przekazywać za pośrednictwem Caritas Syria wsparcie przez 12 m-cy.  I Będzie to wspólne i konkretne dzieło pomocy naszej diecezji dla rodzin cierpiących wojnę w Syrii, o którą prosi papież Franciszek

7. Dzieci Maryi rozprowadzają palmy na Niedzielę Palmową w cenie 10 zł.

8. W minionym tygodniu ofiarę na remont kościoła złożyli:  ofiarodawca – 100 zł, Rozalia z Kowalic – 100 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Genowefa i Henryk – 200 zł, ofiarodawca 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł, . Tak więc w minionym tygodniu zebraliśmy w sumie 1.000 zł. Dodając tę sumę do już ofiarowanych 16.420 zł, otrzymujemy na  poczet przyszłych remontów  sumę 17.420 zł.   Bóg zapłać za Waszą ofiarność i  wsparcie remontu kościoła.

9. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj  też jest tygodnik:  NIEDZIELA  i GOŚĆ NIEDZIELNY, Postarajcie się, by choć co jakiś czas nabyć prasę katolicką.

10. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszli  do wieczności: + Łukasz Najdek, + Helena Zawiślak.  Prośmy dla zmarłych  o dar Bożego miłosierdzia.