PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    18 marca 2018

1. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 8.00 i 17.00.

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30 i 19.00, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.00.

3. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 13.00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.Wieczorem o g. 19.00 rozpocznie się DROGA KRZYŻOWA ulicami naszego miasta. Drogę Krzyżową  rozpoczniemy  przy kościele Chrystusa Króla - następnie przejdziemy ulicami:  Piastowską,  Chrobrego, Poniatowskiego i  zakończymy przy małym kościele. Prosimy, by młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania  zajęła miejsce zaraz za krzyżem. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami ustawią się za młodzieżą.

4. Pamiętajcie, że za tydzień przechodzimy na czas letni i od wtedy Msze św. wieczorne będą o g. 18.00 a gorzkie żale o g. 17.00.

5. W niedzielę palmową 25 marca będziemy mogli włączyć się do krucjaty modlitewnej związanej z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. W naszej parafii będzie można włączyć się do tej krucjaty modlitewnej przez wpisanie się do księgi wyłożonej pod chórem.

6. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i  Triduum Paschalne. Spowiedź św. rekolekcyjna będzie we wtorek od g. 7.00 do g. 8.00., po południu od g. 15.00 – 17.00.

7. Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterzy do odwiedzenia chorych w domach. Odwiedziny chorych w domach będą 23 marca w piątek od g. 9.00.

8. Rekolekcje dla  dzieci i młodzieży rozpoczną się od 26 – 28 marca 2018 i poprowadzi je Ks. Barnaba Dębicki z Brzeźnicy.  Spotkania w kościele i nauki będą wg następującego planu: o g. 9.00 – dzieci z klas I – III; o g. 10.00 – dzieci z klas  IV – VI;  o g. 11.00 – młodzież z kl. 7 oraz  II i  III gimnazjum, a także młodzież  ponadgimnazjalna. Opiekę nad grupami sprawują katecheci i nauczyciele.

9. Podobnie jak w ubiegłych latach Panie ze Stowarzyszenia Miłosierdzia  św. Wincentego a Paulo  we wtorki - od g. 15.00  w bibliotece na plebanii pomagają wypełniać  rozliczenia PIT osobom starszym.

10.  Pod chórem członkowie Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo rozprowadzają  świece na stół wielkanocny w cenie – 15 zł. Ofiara ta jest cegiełką naszej diecezji na pomoc konkretnym rodzinom w Syrii, w Aleppo.

11. Dzieci Maryi rozprowadzają palmy na Niedzielę Palmową w cenie 10 zł.

12. Jak w ubiegłych latach, tak i w tym można ufundować nowy paschał w cenie 350 zł, który był używamy w naszym kościele w liturgii podczas uroczystości w okresie wielkanocnym, sakramentów chrztu, czy pogrzebów.  Paschał używany dotychczas fundator otrzyma na pamiątkę po Mszy św. Rezurekcyjnej w Wielką Niedzielę o g. 7.00, by dalej towarzyszył w uroczystościach rodzinnych – rocznic, świąt, imienin itp.

13. W minionym tygodniu ofiarę na remont kościoła złożyli:  Janina Siejkowska – 150 zł, Anna i Michał -100 zł, Elżbieta i Mieczysław – 100 zł, Helena i Krystyna – 200 zł,  ofiarodawca – 200 zł, Ryszard Zdrojewski – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł  . Tak więc w minionym tygodniu zebraliśmy w sumie 1.050 zł. Dodając tę sumę do już ofiarowanych 17.420 zł, otrzymujemy na  poczet przyszłych remontów  sumę 18.470 zł.   Bóg zapłać za Waszą ofiarność i  wsparcie remontu kościoła.

14. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj  też jest tygodnik:  NIEDZIELA  i GOŚĆ NIEDZIELNY.  Postarajcie się, by choć co jakiś czas nabyć prasę katolicką. Ministranci przed kościołem rozdają plan rekolekcji jak również plan Triduum Paschalnego.

15. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszła  do wieczności: + Sabina Sicińska.  Prośmy dla zmarłej  o dar Bożego miłosierdzia.