CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY            22 kwietnia 2018

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę, a w środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.  Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Marku obchodzącym w tym dniu imieniny.

4. W minionym tygodniu ofiarę na remont kościoła złożyli:  Leopold i Helena – 150 zł, Władysława i Józef – 200 zł, Józef Król – 100 zł, Irena i Edward – 200 zł, Regina Filipiak – 200 zł, ofiarodawczyni Ula Kaczorek  - 100 zł, Antoni i Krystyna – 100 zł, Barbara i Michał – 100 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Maria – 100  zł . Tak więc w minionym tygodniu zebraliśmy w sumie 1.350 zł. Odliczając tę sumę o długu – 2.080 zł, pozostaje do spłacenia 730 zł. Dwa tygodnie temu do renowacji zostały zabrane dwa kolejne okna witrażowe. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i  wsparcie remontu kościoła.

5. Szkółka Krzewów Ozdobnych Pudełek serdecznie zaprasza 1 maja w godzinach od 10.00 do 19.00 na relaks w ogrodzie z całymi rodzinami przy kawie, pysznych lodach, domowym cieście oraz muzyce. A dla najmłodszych mała niespodzianka – mini plac zabaw.

6. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj  też jest tygodnik:  NIEDZIELA  i GOŚĆ NIEDZIELNY.  Postarajcie się, by choć co jakiś czas nabyć prasę katolicką.

7. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszli  do wieczności: +Henryk Gregier,+Zbigniew Olszewski i + Michał Koteluk.   Prośmy dla zmarłych  o dar Bożego miłosierdzia.

Ks. Proboszcz.