SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                 6 maja 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.

3. W czwartek na g. 19.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na spotkanie i  próbę ceremonii.

4. Za tydzień 13 maja rozpoczyna się w naszym kościele  XXI   FESTIWAL  MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ pod Honorowym Patronatem  Wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy - Ks. Kryspina Banko.  Koncerty  rozpoczynać się będą o g. 19.00 w  kolejne trzy niedziele maja  13, 20 i 29. Serię koncertów 13 maja o g. 19.00 rozpocznie  Natalia Hyżak – klawesyn i Waldemar Gawiejnowicz - organy. Nie byłoby tych koncertów, gdyby nie znaczące wsparcie finansowe Miasta i Gminy Iłowa. Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Pawłowi Lichtańskiemu i Radnym Miasta i Gminy,  że w ten sposób dbają z wielką  troską o tę dziedzinę życia kulturalnego w naszym mieście. Jest to też wielka okazja, by dzieci i młodzież naszego miasta, naszych szkół mogły wysłuchać dzieł i utworów światowych kompozytorów muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu  znanych i cenionych artystów.   Serdecznie zapraszamy  na te wyjątkowe koncerty. Wstęp wolny.

5. W  niedzielę 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimskąoraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Tradycyjnie już  spotykamy się na modlitwie, procesji fatimskiej i apelu. Przed nabożeństwem będzie można nabyć świecę fatimską na procesję. Z racji, że wcześniej odbywa się koncert organowy na to wieczorne fatimskie nabożeństwo połączone z procesją zapraszamy wyjątkowo na g. 21.00.

6. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 17.30.

8. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

9. W minionym tygodniu ofiarę na remont kościoła złożyli:  ofiarodawca 200 zł, Irena – 100 zł, Janina 100 zł. Tak więc w minionym tygodniu zebraliśmy w sumie 400 zł. W ten sposób dług za renowację okien witrażowych nad zakrystią został uregulowany. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i  wsparcie remontu kościoła. W tej chwili w renowacji są następne dwa okna po drugiej stronie zakrystii.

10. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj można przed kościołem u ministrantów nabyć NIEDZIELĘ  i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Dla dzieci i młodzieży jest „Mały Gość”. Postarajcie się, by choć co jakiś czas przeczytać prasę katolicką.

11. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszli  do wieczności: + Zbigniew Kolendo i + Wiesława Mariańska.  Prośmy dla zmarłych  o dar Bożego miłosierdzia.