WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE           13 maja 2018

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. Wraz z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego. Nabożeństwo majowew kościele o godz. 17.30.

3. Dzisiaj rozpoczyna się w naszym kościele  XXI   FESTIWAL  MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ. Koncert  o g. 19.00 rozpocznie  Natalia Hyżak – klawesyn i Waldemar Gawiejnowicz - organy. W przyszłą niedzielę o g. 19.00 wystąpi Jakub Pankowiak – organy. Nie byłoby tych koncertów, gdyby nie znaczące wsparcie finansowe Miasta i Gminy Iłowa. Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Pawłowi Lichtańskiemu i Radnym Miasta i Gminy,  że w ten sposób dbają z wielką  troską o tę dziedzinę życia kulturalnego w naszym mieście. Jest to też wielka okazja, by dzieci i młodzież naszego miasta, naszych szkół mogły wysłuchać dzieł i utworów światowych kompozytorów muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu  znanych i cenionych artystów.   Serdecznie zapraszamy  na te wyjątkowe koncerty. Wstęp wolny.

4. W  dzisiejszą niedzielę 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Tradycyjnie już  spotykamy się na modlitwie, procesji fatimskiej i apelu. Przed nabożeństwem będzie można nabyć świecę fatimską na procesję. Z racji, że wcześniej odbywa się koncert organowy na to wieczorne fatimskie nabożeństwo połączone z procesją zapraszamy wyjątkowo na g. 21.00.

5. Prosimy rodziców dzieci komunijnych o pełną mobilizację w przygotowaniu duchowym do uroczystości I Komunii św. Uroczystość  I Komunii Św. w naszej  parafii będzie 27 maja o g. 10.30. Wtedy też nie będzie Mszy św. o g. 13.00. W tym tygodniu próba przed uroczystością dzieci komunijnych we wtorek  - o g. 19.00 i czwartek o g. 18.30. Natomiast rocznica dzieci komunijnych będzie  już tradycyjnie w Boże Ciało – 31 maja o g. 8.00.

6. Dług za renowację dwóch okien witrażowych nad zakrystią został uregulowany. W piątek firma orgamistrzowska zamontowała brakujący w naszych organach „Zimbelstern” – na szczycie szafy organowej – ( ruchoma gwiazda z dzwoneczkami ). W pewnym okresie historii instrument ten został zniszczony. Wykonanie tego instrumentu i prace montażowe to 4.000 zł. W minionym tygodniu ofiarę na remont kościoła złożyli:   Irena Lewicka – 100 zł i Halina 100 zł, Michał i Anna – 100 zł. Tak więc w minionym tygodniu zebraliśmy w sumie 300 zł. Na uregulowanie za „Zimbelstern” pozostaje – 3.700 zł. Bóg zapłać za  każde Wasze wsparcie remontu kościoła.

7. „Od 7 maja do 22 czerwca 2018 r. ruszyła dodatkowa trasa autobusu dla mieszkańców: Jankowej Żagańskiej, Szczepanowa, Konina Żagańskiego, Czernej do Iłowej i z powrotem. Mieszkańcy będą podróżować na jednorazowych biletach, które będzie można zakupić u kierowcy. Autobus będzie kursował w dni nauki szkolnej i będzie obejmował ustawowe ulgi dla podróżujących. Ceny biletów oraz rozkład jazdy dostępne są na www.ilowa.pl.”

8. Tradycyjnie  jak co roku Szkółka Krzewów Ozdobnych Pudełek serdecznie zaprasza na Święto Kwitnących Azalii które odbędzie się 19-27 maja, na świąteczne weekendy tj. 19-20  i 26-27 przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, będzie grill, rybka, mini plac zabaw, lody i ciasta oraz wystawcy z lokalnym rękodziełem oraz muzyka na żywo. Serdecznie zapraszamy na rodzinny relaks w ogrodzie.

9. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj można przed kościołem u ministrantów nabyć NIEDZIELĘ  i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Dla dzieci i młodzieży jest „Mały Gość”. Postarajcie się, by choć co jakiś czas przeczytać prasę katolicką.

10. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszli  do wieczności: + Stanisław Masternak, + Zbigniew Dębicki .  Prośmy dla zmarłych  o dar Bożego miłosierdzia.