JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     17  czerwca  2018

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 18.00.

3. W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego o g. 8.00. Zapraszamy  wszystkie dzieci i młodzież, aby podziękować Bogu za miniony rok nauki i prosić o szczęśliwy wakacyjny wypoczynek. Pamiętajcie, by na zakończenie roku przystąpić do spowiedzi św. i komunii św. Niech pamiętają o korzystaniu z tych sakramentów dzieci komunijne, rocznicowe i młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania. Będziemy modlić  się także za wychowawców, nauczycieli i rodziców, by podziękować za całoroczny trud nauki i wychowania.

4. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6. Już od pięciu lat tradycyjnie w ostatnią niedzielę czerwca organizujemy „FESTYN RODZINNY” przy parafii. Jubileuszowy V FESTYN rozpoczniemy naszą zabawę mini korowodem uformowanym  koło kościoła o g. 13.45. W programie są zaplanowane pokazy ratownictwa przez ratowników Pogotowia Ratunkowego z Iłowej, naszej Straży Pożarnej i Policji. Dla dzieci będą do wykorzystania zjeżdżalnie, zamki , napoje chłodzące, lody, ściana wspinaczkowa. Wystąpią artyści przedstawiając akrobacje i zabawy cyrkowe. Będą bardzo atrakcyjne fanty i pod koniec zabawy około g. 18.00 będzie losowanie głównych nagród dla tych, którzy zakupią przynajmniej 6 losów w zabawie fantowej. Do jedzenia będzie gulasz, grillowana i wędzona ryba i pierogi.  Na deser kawa i ciasta. Ponadto będzie wiele zaskakujących atrakcji dla wszystkich, którzy będą uczestniczyć w naszej zabawie. Kochane panie prosimy o wsparcie festynu swoimi wypiekami. Można je przynosić w sobotę w godzinach od 15.00 – 18.00 pod główne drzwi plebanii. Prosimy drogich parafian o wsparcie w postaci fantów, które można zostawiać w zakrystii, albo na plebanii. Uzyskany fundusz przeznaczamy na remont kościoła.

7. Jak widzicie w naszym kościele – mocno zaawansowane są prace elektryczne. Ten tydzień był bardzo trudny. Musieliśmy poradzić sobie z dużą ilością kurzu na ławkach, posadzce i panelach podłogowych. Dziękujemy bardzo, że na hasło pomocy, przybyliście, by  przygotować kościół do niedzielnych nabożeństw. Dziękujemy bardzo p. Oli Pastuszak, Uli Kaczorek, Uli Stolarskiej, państwu Janowi i Helenie Skorupom z Czyżówka. Ciężko pracowaliście parę godzin, by kościół doprowadzić do porządku. Serdeczne Bóg zapłać.

8.  Ofiary na remont kościoła złożyli: ofiarodawca Marek – 200 zł, Krzysztof Rynkowski – 200 zł, Elżbieta  – 100 zł, ofiarodawca – 250 zł, Janina i Franciszek Mrozik – 200 zł, ofiarodawca Gienek – 200 zł, Bronisława – 100 zł, Helena i Zenon – 200 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Regina i Jan – 500 zł, od mieszkańców z ul. Borowskiej blok 5a – 100 zł, Maria – 200 zł, ofiarodawca 200 zł, ofiarodawca – 100 zł. W sumie zebrano 2.650 zł.  W ubiegłym tygodniu  witrażyści zamontowali po renowacji dwa następne okna po drugiej stronie zakrystii. Koszt tych prac to 28.000 zł.  Z ubiegłego tygodnia pozostawał dług w wysokości 23.420 zł. Dzięki ofiarom  z minionego tygodnia dług zmniejszył się do wysokości 20. 770. Bóg zapłać za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.  Dziękuję firmie elektrycznej Jana Krężla za podjęcie się tak trudnych i wymagających prac.

9. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj można przed kościołem u ministrantów nabyć NIEDZIELĘ  i GOŚCIA NIEDZIELNEGO.  Postarajcie się, by choć co jakiś czas przeczytać prasę katolicką.

10. Ostatnio z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Jan Staniecki.  Prosimy dla zmarłego  o dar Bożego miłosierdzia.