TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 1 lipca 2018

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. We wtorek modlimy się za zmarłych we Mszy św. wypominkowej o g. 18.00. Wypominki można składać przed Mszą św. w zakrystii.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o g. 18.00 modlimy się o nowe i liczne powołania do kapłaństwa i zakonu. W pierwszy piątek o g. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników o g. 8.00 a Członkowie Żywego Różańca po Mszy św. mają zmianę tajemnic różańcowych. Spowiedź w te dni  przed Mszami o g. 7.30 i 17.30.

4. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

5. W ubiegłym tygodniu odbył się już V FESTYN RODZINNY w naszej parafii. Zebraliśmy na remont kościoła 10.160 zł. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom  festynu. Ofiarodawcom fantów i nagród. Dziękujemy wszystkim, którzy nas bawili – postaciom z Gwiezdnych Wojen, Orkiestrze Dętej z Iłowej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Iłowej, Młodzieży ze Szkoły Podstawowej, za wspomnienia dawnych czasów dzięki popularnym maluchom – fiat 125 p – Panom –Furmanowicz i Taczale, rodzinie Klaunów, cyrkowi: „Oj Bambino”, zespołowi Ekumenia, rodzinie Pani Gieni i Anastazji, Iłowskiej Grupie Teatralnej „ Szefuncio”. Dziękujemy grupom parafialnym za wielki trud i zaangażowanie – PIĘKNI ŻYCIEM i STOWARZYSZENIU MIŁOSIERDZIA ŚW. WINCENTEGO A PAULO. Dziękujemy Paniom za wypieki i tym wszystkim którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasz Parafialny  Festyn.

6. Jak widzicie w naszym kościele  według zaplanowanego harmonogramu przebiegają remonty. W tej chwili drugi sektor ławek jest przygotowany do wyłożenia panelami grzewczymi. Została usunięta podłoga z legarami i wylany wyrównawczy beton z ociepleniem. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Firmy Elektrycznej Pana Krężla prace elektryczne dobiegają końca.  Dziękujemy za wielki trud sprzątającej Pani, która każdego dnia przywracała kościół do stanu używalności.

7. Ofiary na remont kościoła złożyli: ofiarodawca – 2.000 zł, ofiarodawca – 100 i 10.160 zł z festynu. W sumie zebrano 12.260  zł.  Koszt renowacji dwóch witraży to 28.000 zł.  Z ubiegłego tygodnia pozostawał dług w wysokości 18.810 zł. Dzięki ofiarom  z minionego tygodnia dług zmniejszył się do wysokości 6.550  zł. Bóg zapłać za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

8. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj można przed kościołem u ministrantów nabyć NIEDZIELĘ  i GOŚCIA NIEDZIELNEGO dla dzieci i młodzieży są ciekawe artykuły w MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM.  Postarajcie się, by choć co jakiś czas przeczytać prasę katolicką.

9. Ostatnio z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Tadeusz Frąckiewicz  Prośmy dla zmarłego  o dar Bożego miłosierdzia.