CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              8 lipca 2018

1.  Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

2. W piątek 13 lipca zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o g. 20.00. Przed nabożeństwem pod chórem można nabyć świece fatimskie na procesję.

3. Jak widzicie w naszym kościele kontynuowane są  remonty. W tej chwili drugi sektor ławek jest przygotowany do wyłożenia panelami grzewczymi. Jest to droga inwestycja, ale tania w eksploatacji i estetyczna. Została usunięta podłoga z legarami i wylany wyrównawczy beton z ociepleniem. Koszt grzania przez jedną Mszę św. całego obiektu wyniesie 24 zł. Znajdujący się pod chórem żyrandol zostanie przerobiony ( podzielony na pół), by oświetlać lewą i prawa stronę chóru na wysokości środkowych witraży.

4. Ofiary na remont kościoła złożyli: ofiarodawca – 500 zł, Ryszard i Genowefa Madej – 100 zł, Mirosław i Wioletta – 200 zł, Danuta i Andrzej – 200 zł, Irena i Edward – 400 zł. Zebrano w sumie 1.400 zł .  Koszt renowacji dwóch witraży to 28.000 zł.  Z ubiegłego tygodnia pozostawał dług w wysokości 6.550 zł. Dzięki ofiarom  z minionego tygodnia dług zmniejszył się do wysokości 5.150  zł. Bóg zapłać za tak życzliwe każde Wasze wsparcie remontu kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.

5. W ubiegłą niedzielę dzięki Waszemu wsparciu szybko rozeszła się prasa katolicka. I dzisiaj można przed kościołem u ministrantów nabyć NIEDZIELĘ  i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Postarajcie się, by choć co jakiś czas przeczytać prasę katolicką.

6. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszła  do wieczności: + Helena Lisowska.  Prośmy dla zmarłej  o dar Bożego miłosierdzia.